Karabükte kesik baş vahşeti!

Karabük'te kesik baş vahşeti!

Bolu'nun Gerede ilçesine bağlı Samat Köyü eski

muhtarı ve 2 aydır kayıp olan Mahmut Doğangün'ün başı kesilmiş olarak Karabük'ün Eskipazar İlçesinde ormanlık alanda bulundu.

Karabük'ün Eskipazar ilçesine bağlı Belenköy ormanlık alanda köylüler tarafından kafası ve sağ kolu olmayan bir erkek cesedi bulundu. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Cumhuriyet Savcılığı ve jandarma ekipleri sağ kolu ve kafası olmayan bir erkek cesediyle karşılaştı. Yaklaşık 2 aydır kayıp olan büyük kısmı çürümüş olan kesik baş ceset üzerinde araştırma yapan ekipler Mahmut Doğangün (44) adına kayıtlı nüfus cüzdanı ve kredi kartı buldu.

Bolu'nun Gerede ilçesine bağlı Samat Köyü eski muhtarı olan Mahmut Doğangün'ün yeğeni olan Yaşar Dinç, dayısının 24 Şubat 2010 tarihinden itibaren kayıp olduğunu söyleyerek, "Olay günü saat 12:30 sıralarında dayım bir arkadaşı tarafından arabaya alınarak Karabük yol ayrımına bırakılmış. 25 Şubat'a kadar telefonu açıktı. Aramamıza rağmen hiçbir şekilde cevap vermedi. Daha sonra yaklaşık 2 aydır arıyorduk Bugün sabah Gerede Jandarması beni arayarak Eskipazar ilçesinde bir erkek cesedi bulunduğunu ve teşhis etmemiz istendi. Olay yerine geldiğimizde üzerindeki elbiselerden ve kimliğinden dayım olduğunu teşhis ettik. Dayım hiçbir husumeti filanda yoktu. Jandarma gerekli çalışmalarını yapıyor" dedi.

Diğer yandan Mahmut Doğangün'ün cesedi Eskipazar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Doğangün'ün askerden izne gelen oğlu Kerim Doğangün ise gözyaşlarını tutamadı. (Kaynak: mynet.com / iha)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler