Karaelmas Expresi son kez düdüğünü öttürdü!

Karaelmas Expresi son kez düdüğünü öttürdü!

Çok sayıda Çankırılı'nın hayatında önemli bir yeri olan, haftanın Salı, Perşembe ve

Pazar günleri Zonguldak'tan gelerek Çerkeş, Saçakköy, Atkaracalar, Çardak 2, Çavundur,  Kurşunlu, Sumucak, Yamukören, Göllüce, Ildızım, Kayaçivi, Gümüşdüven'den gelerek Çankırı  garında yolcularını indiren ve yeni yolcularıyla birlikte Ankara yönüne giden yılların Karaelmas Ekspresi 2009'un son günü olan bugün saat 15.00'de Çankırı garından son defa düdüğünü öttürdü!

Haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri de Ankara yönünden gelerek yolcularını Çankırı'da ve il içerisinde bulunan diğer duraklarda indiren Karaelmas Expresi'nin seferlerinin iptal edilmesine gerekçe olarak DDY yaptığı açıklamada "Yol yenileme çalışmalarının daha kısa sürede tamamlanması amacıyla karayolu ulaşım imkânlarının olduğu bu parkurlarda işleyen trenlerin verimsiz olmaları da dikkate alınarak bu uygulamaya gidildi" deniliyor.

Yıllarca haftanın salı, perşembe ve pazar günleri saat 14.29'da, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri de 12.36'da Çankırı Garına gelen Karaelmas Expresinin bundan böyle ne dumanı ve ne de düdüğü Çankırı semalarında yükselmeyecek. Az sayıda yolcu olsa da, yine bu trenle gelip gidenlerin "treni kaçırdım" ya da "nerede kaldı bu tren" şikayetleri kulaklarımızı tırmalamayacak. O döşemesi yırtılmış koltukları, hiç de hoş olmayan yolculuk şartlarına karşın, "Karaelmas Expresi" daha uzun süre hafızalarımızda yer etmeye devam edecektir diye düşünüyoruz...

Öte yandan Ankara-Zonguldak arasındaki seferden kaldırılan Karaelmas Expresi yaklaşık bir aydan bu yana Ankara yönündeki demiryolu üzerindeki çalışmalar nedeniyle Çankırı - Zonguldak arasında karşılıklı seferler halinde gerçekleştiriliyordu.

Karaelmas Expresinin seferlerden kaldırılması ile ilgili bakalım okuyucularımız hangi "nostalji" anılarını bizlerle paylaşacaklar doğrusu merak ediyor ve heyecanla bekliyoruz...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler