• BIST 103.024
 • Altın 380,115
 • Dolar 6,8109
 • Euro 7,4186
 • Ankara 10 °C
 • İstanbul 13 °C
 • İzmir 16 °C
 • Çankırı 9 °C
 • Antalya 17 °C
 • Muğla 14 °C

Karasu'da AKP’li eski Başkan’ın pisliklerini AKP’li yeni Başkan açıklıyor! Çankırı'nın başkanı seyrediyor!

Karasu'da AKP’li eski Başkan’ın pisliklerini AKP’li yeni Başkan açıklıyor! Çankırı'nın başkanı seyrediyor!
Sakarya Karasu'da AKP'li yeni başkan AKP'li eski başkanın raporunu çıkarttı. Usulsüzlük raporunda, hayali kereste ve yakıt alımı yapıldığı, akraba firmalara yüklü miktarda para akıtıldığı ortaya çıkarken, Çankırı'da MHP'li başkan seyrediyor!

Aşağıdaki haber; Sakarya'nın Karasu Belediyesi'nde yaşanılanları aktarıyor! Karasu'da seçimi kazanan AKP'li yeni başkan, göreve geldikten 5 ay sonra hazırladığı bir raporla, kendisinden önce 'başkanlık' görevinde bulunan kendi partilisi AKP'li Belediye Başkanı hakkında 'belgeli' açıklamada bulunuyor!

Çankırı'da 15 yıl süren AKP iktidarı sonrası göreve gelen MHP'li Belediye Başkanı da 'sus-pus' olmuş köşesinde oturuyor! AKP'li Belediyede dönen dolaplar için de "Yanlış icraatlerinin hesabını Allah'a versinler" diyerek yaşanılan onca 'kirli ilişkileri', saçı bitmemiş yetimin malına çökmeleri 'hiç mi hiç olmamışcasına' Çankırı halkına unutturma gayreti içerisine giriyor!

Nereye kadar?

Sözcü18 bu soruyu her daim gündeme getirmekten geri durmayacaktır.

Çankırı'da geçmişte yapılan kirli ve de 'organize' işlerin çarşaf çarşaf açıklanacağı günlerin gelmesi dileğiyle; Gelelim Sakarya'nın Karasu ilçesinde yaşanılanlara!

KARASU BELEDİYESİ'NDE HUKUK KOMİSYONU'NUN HAZIRLADIĞI RAPOR!

AKP'li Karasu Belediyesi'ni sarsan skandal rapor ortaya çıktı. 31 Mart seçimlerinde yine AKP'nin kazandığı Sakarya Karasu Belediyesi'nin bir önceki AKP'li yönetim dönemine dair Hukuk Komisyonu rapor hazırladı. 2009-2019 yılları arasını kapsayan döneme ait raporda, akaryakıtla ilgisi olmayan bir firmadan Belediye'ye akaryakıt faturası düzenlendiği, Belediye'ye bir şirket üzerinden “kereste faturaları” düzenlendiği, aynı aileden kişilerin kurduğu farklı isimdeki firmalara yüklü miktarda para ödendiği gibi çok sayıda yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları yer aldı. Rapor, AKP'li İshak Sarı'nın başkanlığında, 2 Eylül'de toplanan Belediye Meclisi'ne sunuldu.

HER GÜN YEMEK FATURASI!
Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; AKP'li eski Başkan Mehmet İspiroğlu dönemine dair müfettiş istendi. Raporda iddia edilen suçlamalar şöyle sıralandı:

– Faaliyet konusu akaryakıt alım satım işi olmayan bir şirketten Karasu Belediyesi'ne akaryakıt satış faturası düzenledi.

– Aynı restorandan 31 Mart yerel seçimleri öncesinde, her gün ciddi miktarlarda Karasu Belediyesi'ne yemek satış faturaları düzenledi.

– Bir şirketten, şirket kayıtlarında girdi mal olarak bulunmayan kereste malzemesini Karasu Belediyesi'ne satış faturası olarak düzenledi.

– Akaryakıt alım ihalesi kapsamında yapılmış olan sözleşme varken, sözleşmeye aykırı olarak sözleşme harici başka bir şirketten akaryakıt alımı yapıldı.

– Genellikle aynı firmaların yüksek meblağlı ödemelere karşılık Karasu Belediyesi'ne mal, hizmet faturaları düzenleyerek düzenli para çıkışı sağlandı.

– Belediye'ye iskân harcı, ruhsat harcı, emlak vergisi vb. ödemeleri bulunan firmaların bu ödemelerine karşılık olacak şekilde, isim olarak farklı ancak sınırlı sayıda olan firmanın Karasu Belediyesi'ne karşı faturalar düzenleyerek bir şekilde mahsuplaştırılma yoluna gidildi.

karasu-ishak-sari-resim-09.jpg

Karasu'nun yeni Başkan İshak Sarı

AKRABALARA PARA AKITILMIŞ

– Birinci derece akrabalık ilişkileri bulunan ancak farklı şirket adları kullanılarak aynı gruba yüklü miktarlarda ödemeler yapıldı.

– Beton ürünleri alımı, mıcır ürünleri alımı, nakliye hizmet alımı, asfalt malzeme alımı, akaryakıt ürünleri alımı, park hizmetlerine kullanılacak ürünlerin açık ihale usulü ile alımların yapılmadığı tespit edilmiştir.

karasu-mehmet-ispiroglu-akp-resim-09.jpg

Eski Başkan Mehmet İspiroğlu

– 15 Temmuz Demokrasi Parkı idari bina yapımı, Aile ve Sosyal Politikalar Karasu İlçe Müdürlüğü, belediye hizmet binası çatı yapımı, Ortaköy şadırvan yapımı, Tın Tın Park kafeterya yapımı, Kızılcık'ta köprü yapımı, Limandere Mahallesi sosyal tesis yapımı işlerine yapılan ödemelerin toplam tutarları doğrudan temin limitlerini aştığı tespit edilmiştir.

– Açık ihale usulü ile temini gereken ihtiyacın, kanunda öngörülen parasal sınırların altında kalacak şekilde, adet bazında veya kalemlere bölünmek suretiyle, ilgili kanunun temel ilkelerine aykırılık teşkil ettiğinden bu konu hakkında inceleme yapılması gerekmektedir.

 • Yorumlar 11
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05333732940