Kayalar hayat kurtardı!

Kayalar hayat kurtardı!

Ankara Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji

Bölümü öğrencisi Gülçin Günal (21), annesi Fatma Günal’la (42) birlikte Antalya’nın Kemer İlçesi’nde yaşayan dayısının yanına ziyarete gitti. Gülçin Günal’ın dönem ödevi için bitki toplaması gerekiyordu. Bu yüzden annesi Fatma Günal’ın kullandığı 07 F 9927 plakalı otomobille anneannesi Akgül Çoban (75) kuzenleri Tuğrul (10) ve Tolgahan Çoban (7) ile birlikte ormanlık alana gitti.

DEHŞETİ İZLEDİLER
Grup daha sonra geri dönmek üzere yola çıktı. Kemer Kesmeboğaz Mevkiindeki tarihi köprüye geldiklerinde, Gülçin Günal, gördüğü birkaç bitkiyi toplamak için annesinden durmasını istedi. Anne aracı yol kenarına park edip kızı Gülçin’le birlikte araçtan indi. Anneanne ile iki kuzeni ise araçta beklemeye karar verdi.

Kısa bir süre sonra, park halindeki araç hakaret edip uçuruma doğru gitmeye başladı. Araç içinde paniğe kapılan iki kardeş ve anneanne ‘imdat’ çığlıkları atarken 10 yaşındaki Tuğrul, hareket halindeki araçtan kendini aşağıya atıp kurtuldu.

Araç, anne ve kızın çaresiz bakışları arasında uçuruma doğru gitti. Ancak araç son anda kayalıklara sıkıştı. Dehşet dakikalarından sonra, araçlarının kayalıklarda sıkıştığını ve yakınlarının hayatta olduğunu gören Gülçin Günal, telefonla jandarmayı arayıp yardım istedi. Bölgeye, itfaiye kurtarma ekipleriyle birlikte sağlık ekipleri yönlendirildi. Olay yerine gelen ekipler halatlar sarkıtarak ilk olarak 7 yaşındaki Tolgahan’ı kurtardı. Akgül Çoban 110 ekiplerinin çalışmasıyla araçtan çıkartılıp hastaneye sevk edildi.

Dehşet anlarını anlatan Fatma Günal, “El frenini çekip aracı park ettim. Nasıl oldu da araç hareket etti, anlayamadık. Bağırışlarla koştuk ve aracın uçuruma doğru gittiğini gördük. Fakat çaresizlik içinde sadece izleyebildik. Aracı durduramadık. Çok korktuk” diye konuştu. (Kaynak: haberturk.com / Murat Kemanici / AHT)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler