Kayıp marketçiyi Çankırıda köpekler arıyor!

Kayıp "marketçi"yi Çankırı'da köpekler arıyor!

20 gündür kendisinden haber alınamayan Turgay Haydar'ı İstanbul'dan Çankırı'ya

getirilen "özel eğitimli köpekler" arıyor.

2002 yılında yurt dışından kesin dönüş yaptıktan sonra memleketine yerleşerek 8 yıldır Çankırı’da marketçilik yapan Turgay Haydar(39)'un son olarak işyerini devretmek için 1,5 aydır görüştüğü bir kişi ile Çankırı Esentepe mevkiinde şehir merkezinden 2.5 kilometre uzakta buluştuğu ve bu buluşmadan sonra kendisinden haber alınamadığı öğrenildi.

İSTANBUL’DAN ÖZEL EĞİTİMLİ KÖPEKLER GELİYOR!
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, 20 gün önce kaybolan marketçi Turgay Haydar ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü ve jandarma tarafından oluşturulan 150 kişilik ekiple alan taramasının yapıldığını söyledi.

Çalışmaların sonuç vermemesi üzerine takviye ekibe gerek duyduklarını ifade eden Uzun, "Ankara'dan uzman arama ekibi geldi. Bunun yanında 8 dalgıç tarafından çevredeki göletlerde arama çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğüne ait bir helikopter havadan arama yaptı ama bu güne kadar bir sonuç elde edemedik." dedi.

Vali Uzun, önümüzdeki günlerde İstanbul'dan özel eğitimli arama köpeklerinin Çankırı'ya getirilerek, çalışmalarda kullanılacağını bildirdi.

SON DAKİKA: Çankırı'ya gelen eğitimli köpeklerle birlikte emniyet güçleri ve jandarma, Korgun ilçesi sınırları içerisinde bulunan Apsarı göletinde Turgay Haydar'ın "öldürülmüş olma" ihtimalini göz önünde bulundurarak "ceset" aramalarına dün sabahın erken saatlerinden itibaren başladılar. Emniyet birimlerinden elde edilen bilgiye göre, Turgay Haydar'ın gsm telefonundan gelen son sinyal merkez alınarak 50 km çaplı bir daire içerisinde aramaların yoğunlaştırıldığı öğrenildi.

20 gündür kendisinden haber alınamayan Turgay Haydar’ı arama çalışmaları bugün de yoğun bir şekilde sürdürüldü. Bugün de Seydi Köyü yanında bulunan Seydi köyü göletine giren Sualtı Güvenlik Amirliği ekipleri, aramalarını gün boyu sürdürdüler. 

Her ihtimalin değerlendirildiği aramalar kapsamı içerisinde Çankırı bölgesi içerisinde yer alan göletler de taranıyor. Bu amaçla Çankırı’ya gelen 4 ekip değişik göletlerde aramalarını sürdürüyor. Ankara Merkez, Ankara, Sinop ve Zonguldak’dan gelen ekipler, Turgay Haydar’ın kaybolması ile ilgili emniyete ulaşan her türlü ihbarı değerlendiriyor.

AİLE PERİŞAN, ABİ BİNBAŞI KOMUTAN ÇANKIRI'DA...
Akrabalarının son olarak 19 Ocak saat 11.45′te görüştüğü Haydar’ın babası Mehmet Haydar, oğullarının herhangi bir sorunu olmadığını, son olarak 19 Ocak’ta kendisiyle görüştüklerini ifade ederek “Oğlumuzu son olarak M.Y. ile birlikte gördüm. M.Y. daha önce oğlumun yanında çalışıyordu. Turgay, sahibi olduğu marketi satmaya karar verdiğinde bu kişi markete talip oldu. Uzun süre Turgay’ı İstanbul’da evi olduğunu söyleyerek oyaladı. Son gün kayınpederinin para getireceğini söyleyerek oğlumla birlikte gitmişler. Oğlumla son olarak o gün görüştük. Kendisinin M.Y. ile birlikte olduğunu, parayı almak için beklediğini söyledi. Ondan sonra kendisinden haber alamadık” diye konuştu.

Turgay’ın telefonuna ulaşamayınca konuyu polise bildirdiklerini ifade eden baba Haydar, olayda birçok ihmalin olduğunu, o günden bugüne kadar herhangi bir sonuca ulaşılamadığını ifade etti.

Baba Haydar, “Oğlumun M.Y. adlı kişinin yanında olduğuna dair telefon görüşmesi olmasına rağmen, M.Y. ile birlikte benim oğlumu o gün görmeme rağmen ve bu kişinin 3 kez ifadesini değiştirerek, farklı hikayeler anlatmasına rağmen konuyla ilgili bir adım atılmadı. Bürokratik işlemler nedeniyle konuyla ilgili çok yavaş ilerlemeler oluyor. Bir DNA raporunda kullanılmak üzere kan alınması için bile günlerce bekledik ve aksaklıklar çıktı” dedi.

Anne Münevver Haydar ise olayın üzerinden 20 gün geçmesine karşın, en ufak bir gelişme olmamasından rahatsız olduğunu dile getirerek, “Birçok delil olmasına rağmen hiçbir şey yapılmıyor. Biz adalete sığınıp, adaletten yardım istiyoruz. Ne olur bir şeyler yapın. Biz ailecek 20 gündür ne çekiyoruz? Kimse bunu bilmiyor” şeklinde konuştu.

Evli ve iki çocuk babası olan Turgay Haydar’ın marketini satarak yeni bir işe girmeyi planladığı öğrenildi. Kardeşinin kaybolması üzerine Çankırı’ya gelen Horasan İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Turhan Haydar ise olayla ilgili kişisel araştırmalarını sürdürüyor.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler