Kemal Kılıçdaroğlu 'ne derse' AKP onu yapıyor!

Kemal Kılıçdaroğlu 'ne derse' AKP onu yapıyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 26 Kasım'da eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, "İktidara gelir gelmez okullarımızda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hayata geçireceğiz" demişti...

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim öğretim yılının ikinci döneminde okullarda uygulamaya konulacak olan ücretsiz yemek dağıtımıyla ilgili konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 26 Kasım'da eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, "İktidara gelir gelmez okullarımızda bir öğün ücretsiz yemek uygulamasını hayata geçireceğiz" demişti.

Daha önce Kılıçdaroğlu'nun KYK kredi faizlerini sileceğini açıklamasının ardından iktidar faizleri silmişti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in "anaokullarında yemekleri ücretsiz dağıtacağı" haberi yine Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını akıllara getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer şunları kaydetti:

"Son zamanlarda yemekle ilgili çok spekülasyon yapılıyor. Çocukların aç kaldığıyla ilgili spekülasyon yapılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı daha önce olmayan sistemi devreye soktu. Taşımalı eğitimdeki tüm çocuklara ücretsiz yemek veriyor. Yaklaşık bir milyon öğrenci taşımalı eğitimde yemek yerken, biz bunu 1,8 milyona çıkardık. Meclis'teki bütçe görüşmemde açıkladığım gibi okul öncesi eğitimdeki tüm çocuklarımıza ücretsiz yemek vereceğiz. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz.

Allah'tan bir şey olmazsa, 2023 yılının sonuna kadar demiştik. İkinci dönem yani 6 Şubat'ta eğitim öğretim başladığı zaman, Türkiye'deki tüm okullarımızda, okul öncesi eğitimdeki tüm çocuklarımıza ücretsiz olarak yemek vereceğiz. Bu kapsamda taşımalı eğitimle öğrencinin gittiği okulda, taşımalı eğitimden yararlanmayan öğrencilerin de yemek yemesini sağlayacağız. Bir ilave daha yapacağız. Pansiyonlu okullarda sadece pansiyonlu öğrenciler ücretsiz olarak öğle yemeği yiyordu. O okulda pansiyon varsa tüm öğrencilere ücretsiz olarak yemek vereceğiz. Dolayısıyla bu adımlarla, 1,8 milyonu, 5 milyonun üzerine çıkartacağız bir ay içerisinde."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler