• BIST 1.316
  • Altın 462,904
  • Dolar 7,9690
  • Euro 9,4404
  • Ankara 10 °C
  • İstanbul 11 °C
  • İzmir 15 °C
  • Çankırı 9 °C
  • Antalya 20 °C
  • Muğla 18 °C

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a boykot yanıtı: Uçakları sat, çantayı da yak!

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a boykot yanıtı: Uçakları sat, çantayı da yak!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız ürünlerine boykot çağrısını eleştirdi: Vatandaşta Fransız malı alacak hâl mi kaldı? Boykotu sen uygularsın, Saray sosyetesi uygular. Fransız uçakları var.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

(İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Valiliği koordinesindeki pandemi toplantısına çağrılmaması) İstanbul için bir toplantı yapılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı davet edilmiyor. Niçin? Bir sindirememişlik var burada. Başarıyı sindiremiyorlar. Yani demokrasiyi sindiremiyorlar!

– Valiler gerekçe uydurmaz. Gerekçe uyduracak bir pozisyona düştüysen kusura bakma sen vali değilsin. Koltuk için onurunu satan vali olmaz. Korkak adamdan vali olmaz. Vali dediğin cesur olur, dirayetli olur!

– Ekrem İmamoğlu görevini yaparken bunlar AKP’li hizmet götürmeyelim dedi mi? Asla demedi. O büyükşehir belediye başkanı senin de büyükşehir belediye başkanındır. Demokrasiye inanacaksın, demokrasinin gereğini yapacaksın.

SARAY’IN VALİSİ İSEN AKP BAYRAĞI TAK
– Her şeyden daha önemlisi ahlakın gereğini yapacaksın. Ben Saray’ın valisiyim diyorsan aracına Türk bayrağı değil AKP’nin bayrağını takacaksın. Ben valileri devletin valisi olarak görmek istiyorum!

– Her görüşten insanın sorunlarını dinleyen bir kişi olarak görmek istiyorum. Vali bu değeri mutlaka bilmeli. Valiler gerekçe uydurmaz. Gerekçe uyduracak bir pozisyona düştüysen kusura bakma sen vali değilsin!

1.5 MİLYON AŞIYI HOLLANDA ALDI
(İthal corona aşısı) Aşı ithal edeceksiniz,11 Eylül’de dilekçe veriyorsunuz.14 Ekim’de aşılar başka yere gitti deniyor. Böyle bir devlet yönetimi olmaz. Bunu özellikle AK Parti’ye oy veren vatandaşlara söylüyorum. Referandumda da evet oyu verdi o vatandaşların büyük bir kısmı.

– 1.5 milyon aşıyı biz alamadık, Hollanda aldı. Hani Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilince hızlı hareket edilecekti, bürokratların bile esamesi okunmuyor. Devletin adaletle yönetilmesi gerekir. O yüzden Devlet Ana deriz, baba değil.

SENİN FERİŞTAHIN GELSE BİZİ SUSTURAMAZ
(Toplatılan “FETÖ’nün Siyasi Ayağı” adlı kitapçığın toplatılması) FETÖ’nün siyasi ayağı nerede? Onu gizliyorlar. İyi ki bu memlekette CHP var. Çıkardık FETÖ’nün siyasi ayağı. Neler var, MGK kararı var. Halkı kin ve nefrete yönlendiriyormuş… Erdoğan’ın açıklamaları, diğerlerinin açıklamaları, MİT’in FETÖ’yü eski yıllardan beri izlediğinin belgesi var. FETÖ’nün siyasi ayağı kimdir? Devletin kılcal damarlarına ve en kritik noktalarına yerleştiren kişi FETÖ’nün siyasi ayağıdır bu kadar basit.

– FETÖ’nün siyasi ayağının bir numaralı sorumlusunun Saray’da oturduğunu herkes biliyor. Bu kitap toplatmalar ne zamandan beri böyle. Darbe dönemlerinde olur. Şimdi 20 Temmuz sivil darbesinden sonra yapıyorlar. Zannediyorlar ki bunu topladığımız zaman Kılıçdaroğlu susacak. Senin feriştahın gelse bizi susturamaz. Biz bu memlekete sevdalıyız.

YEMİN EDERKEN AYAĞINI KALDIRILDI HERALDE!
(Erdoğan’ın Malatya’da evine ekmek götüremediğini söyleyen servisçiye “Şu keyif çayını iç” demesi) Erdoğan yemin etti tarafsız olacağım diye. Namusu ve şerefi üzerine yemin etti. Yemin ederken herhalde bir ayağını kaldırmıştır. Bayrağı taşıyorsan tarafsız olacaksın! Malatya’ya gitti Erdoğan. Servisçiler Odası Başkanı, O da AK Partili. Saygı duyuyorum. “Esnaf olarak müjde bekliyoruz” diyor. Erdoğan “Ne müjdesi ben müjde verdim zaten” diyor.

– Başkan senin kulağın duymuyor mu, koskoca Erdoğan size ne müjdeler vermiş farkında değilsiniz! Askıda ekmek uygulaması başladı. Ekmek götüremiyorsan git oradan ekmeği al evine götür. Başkan devam ediyor, “İşsiziz, evimize ekmek götüremiyoruz” diyor. “Bu bana çok abartılı geldi' diyor Erdoğan, “Şu keyif çayını iç, keyfine bak” diyor.

– Servisçi takım tutar gibi parti tutarsa bu sonuca katlanacak. ‘Benim aldığım vergiler çiftçi, asgari ücretli için değil, müteahhit için harcanıyorsa ben de onu harcarım, oyumu vermem’ demelisin. İşte o zaman saygın yurttaş olursun.

(Fransız mallarına boykot çağrısı) Vatandaşta Fransız malı alacak hal mi kaldı? Askıda ekmek diyorsun. Adama ekmek gösteriyorsun. Sonra da Fransız mallarını boyk edeceğiz diyorsun. Sen uygularsın, Saray sosyetesi uygular. Sanki servisçi esnafı akşam eve gidince eşine bir şişe Fransız parfümü götürüyor… Adam ekmek bulamıyor ekmek… Saray sosyetesi uygulasın, Fransız uçakları var. Hemen satsın. Emine Hanım’ın (Erdoğan) 50 bin euroluk bir çantası var onu da Saray’ın bahçesinde yaksın.

  • Yorumlar 0
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 Sözcü 18 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05333732940