Kim demiş Çankırı kaybettirir diye!

Hangi işi yaparsanız yapınız, sizden hizmet alanların tamamını mutlu etmeniz mümkün değil! Manavsanız kilolarca iyi domatesi satışa sunarken araya karışan iki çürük sizi "iyi manav" olmaktan alıkoyar!

Başbakan Erdoğan'ın bile karşılaştığı her sorunun muhatabı olarak "gazeteci"yi göstermesi karşısında, Çankırılı bazı "yavru" siyasetçilerin ya da bürokratların Sözcü18'den ve de bendenizden mutlu olması hiç mi hiç mümkün değil...

Zaman zaman yaptığım "empati" ile karşımdaki ruh halini anlama imkanı bulabiliyorum... Hatta bu empatiyi çoğu zaman da "okuyucu" adına kurmaya çalışıyorum...

Ama nafile!

"Empati"nin varlığından bihaber olan çok sayıda okuyucumuzun olduğunu bildiğimden şahsımla ilgili olarak yapılan çok sayıda eleştiriyi görmezden gelmem gerektiğini de öğreneli yıllar oldu!

Gel gör ki; bazı kronikler (pardon 'yavru siyasetçi' yalakaları) hız kesmeden mesailerini sürdürmekte kararlı ve bir o kadar da ısrarcılar!

"Sen bunlara aldırma işine bak" şeklindeki cümlelerinizi duyar gibi oluyorum. Doğrusunuz. Fakat yapılan bu tür saldırıların tamamına yakını objektiflikten ya da "düşünsel" olmasından ziyade özele kaydırılıyor olması.

Belki ağır kaçacak ama bazıları "şerefsizlikle" eşdeğer eylemler sergilemeyle birlikte "karındaşlık" yarışına da girdiler!

Hayatım boyunca o sularda yüzmedim ama; şayet "şerefsizlerin önde gideni" şerefsizliğini sürdürme gayretine devam ederse kendisini "Çankırı'nın en şerefsizi" olarak bu sayfalara taşımaktan zerrece kaçınmam haberi ola...

x x x

Başkent Ankara'da 10-14 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenleneceği açıklanan "Başkent'te Çankırı Günleri" ile ilgili son gelişmeler hiç de içaçıcı değil!

Günler öncesinde organizasyonun Vakıf ve Federasyon tarafından yapılacağı konuşulurken, bugün gelinen nokta tam anlamıyla bir "kaos" (!)

Çok ekstrem gelişmeler yaşanmaz ise "Başkent'te Çankırı Günleri" için aylardır sosyal paylaşım sitelerinde bangır bangır yapılan çığırtkanlık duvara fena toslayacak... 

Demedi demeyin!

x x x

Karatekin Üniversitesi'nde "rektörlük" seçimleri yapıldı ve Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş 121 oy alarak "yeni rektör" olabilme yolunda ilk engeli aştı.

Bu seçimle birlikte; Rektör Savaş'tan ziyade Karatekin Üniversitesi'nde mesai veren öğretim üyelerinin içinde bulundukları sosyal ve ruh halleriyle ilgili düşüncelerimi aktarma niyetindeyim!

Üniversite platformunun "düşünce ve fikir tartışma ortamı" açısından dışarıdan çok daha aktif olması gerektiğini kundaktaki bebeler dahi bilir! Ancak gel gör ki; Karatekin Üniversitesi'ndeki öğretim üyelerinin "rektörlük seçimleri" sürecinde gösterdikleri performans, muhtarlık seçimlerinin yarattığı heyecandan daha da düşük seviyelerdeydi!

"Üniversite Çankırı'ya katkı sağlayacak" beklentisi içerisinde olan bendeniz dahi; yaşanılan bu sürece baktığımda "Aslında Çankırı üniversiteye tahminlerin  üzerinde katkı sağlamış" (!) demekten kendimi alamıyorum.

Anlayacağınız; Bu günlerde Üniversite Çankırı'ya değil, Çankırı "üniversite"ye kazandırmakta!

Ne kazandırdığına gelince:

- Karatekin Üniversitesi çiftliğinde yayılma!

x x x

Yaklaşan Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarken, sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum... Tabii ki tüm bu dileklerime "şerefsizler" dahil değil!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
7 Yorum