Kınıklıoğlu, Başbakan ile birlikte ABDye gitti

Kınıklıoğlu, Başbakan ile birlikte ABD'ye gitti

Ak Parti MKYK Üyesi, Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Çankırı milletvekili Suat Kınıklıoğlu, Başbakan

Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte "ANA" uçağı ile 11.55'te Washington’a hareket etti.

Başbakan Erdoğan'ı Atatürk Havalimanı Devlet Konukevinden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve diğer ilgililer uğurladı.

Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Tüzmen, MKYK Üyesi ve Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner ve gazeteciler de ABD'ye gitti.

Bilindiği üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yarın Beyaz Saray'da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ile görüşecek.

Erdoğan ile Obama'nın, Irak'tan Afganistan'a, Balkanlardan Ortadoğu'ya, Kıbrıs'tan Kafkaslara, terörle mücadeleden enerji arz güvenliği ve küresel ekonomik krize kadar çok sayıda konuyu masaya yatırması bekleniyor.

AFGANİSTAN GÜNDEMİN İLK SIRASINDA
Barack Obama'nın, 30 bin ek asker gönderilmesini de içeren yeni Afganistan stratejisini açıklaması ve Washington'un Ankara'dan muharip asker talep etmesiyle, Afganistan konusu görüşmenin gündeminde ilk sıraya yerleşti.

Başbakan Erdoğan'ın, yarın (07.12.2009) Beyaz Saray'da gerçekleşecek görüşmede, Türkiye'nin Afganistan'a muharip güç yollamayacağını tekrarlaması bekleniyor.

KINIKLIOĞLU, HER SEYAHATTE LİSTEDE
Başbakan Erdoğan’ın ABD ziyaretinde Çankırı Milletvekili ve partinin MKYK üyesi Suat Kınıklıoğlu’na bir kez daha yer vermesi gösteriyor ki, Kınıklıoğlu’nun dış politikada sahip olduğu bilgi ve tecrübenin gerek ikili görüşmelerde gerekse heyetler arası görüşmelerde sağlamış olduğu katkılar büyük.

Bir hafta sürecek olan Milletvekili Suat Kınıklıoğlu’nun ABD gezisinden izlenimleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler