Kınıklıoğlu, Oda Başkanlarını ağırladı

Kınıklıoğlu, Oda Başkanlarını ağırladı

AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, 25 Mart Perşembe günü Çankırı İl

Başkanı İdris Şahin ve Çankırı Merkez ve İlçe esnaf Oda Başkanlarını TBMM’de kabul etti.

Gerçekleşen ziyarette Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Ebubekir Sevgili, Terziler Konfeksiyoncular ve Manifaturacılar Odası Başkanı Arif Bayrak, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Şen, Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Karadeniz, Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Ahmet Söğüt, Çerkeş Esnaf Odası Başkanı ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Erdoğan, Ilgaz Şoförler Odası Başkanı Vedat Savaş, Kurşunlu Esnaf Odası Başkanı ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Ünver, Kurşunlu Şoförler Odası Başkanı Hacı Ahmet Öztürk’ün yer aldığı heyeti ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten milletvekili Kınıklıoğlu, ziyaretlerinden dolayı İl Başkanı ve Oda Başkanlarına teşekkür etti.

PAZAR YERİ HİZMETE GİRİYOR...
Toplantıda Çankırı Alışveriş Merkezi ve Belediyenin hizmete açacağı yeni pazar yeri hakkında Kınıklıoğlu’na bilgi veren İl Başkanı İdris Şahin, AVM inşaatının hızla devam ettiğini ve yıl sonuna kadar bitmesinin planlandığını; pazar yerinin ise Nisan ayı içerisinde hizmete geçeceğini bildirdi.

Milletvekili Kınıklıoğlu, Çankırı’da hizmete girecek olan pazar yeri uygulamasını Ankara’da öncelikle Keçiören Belediyesinin başlattığını ve akabinde tüm belediyelerden benzer talepler geldiğini belirterek “Çankırı’mızda da ihtiyaçlara cevap verecek daha iyi fiziki şartlarda ve vatandaşa daha kaliteli hizmet sunan pazar yeri ile hemşehrilerimiz rahata kavuşacaktır” dedi.

BÖLGE BİRLİĞİ YÖNETİMİNE ÇANKIRILI ÜYE
Ankara 8. Bölge Birliği’nin 22 Nisan’da düzenleyeceği Üst Birlik seçiminin gündeme geldiği görüşmede Oda Başkanları, Ankara 8. Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine Çankırı’nın kazalarından seçilecek bir kooperatif başkanının aday olarak gösterilmesi konusunda 11 Oda Başkanının görüş birliğine vardığını bildirdi. Bu gelişmeden memnuniyet duyduğunu belirten Kınıklıoğlu, İl Başkanı ve Oda Başkanlarına aralarında sağladıkları birlikten dolayı teşekkürlerini iletti. Birlik ve beraberlik içinde hareket edildiği takdirde başarıya ulaşılacağını vurgulayan Kınıklıoğlu, Oda Başkanlarının mutabık kaldığı adayın Yönetim Kurulu üyeliğine seçiminde destek olacağını kaydetti.

Toplantıda ayrıca, e-devletin sağlandığı imkan ve kolaylıklar, Bağ-Kur ve vergi borcu bulunan esnafın rahatlatılması konuları ele alınırken Kınıklıoğlu, Anayasa değişiklik paketi konusunda Oda başkanlarının görüşlerini aldı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler