Koç Yeniayı, yolumuzu çiziyoruz ve hızlı kararlar...

İyi haftalar Sözcü18 okuyucuları. Bu hafta ikili ve sosyal ilişkiler mercek altında. Venüs’ün hem Satürn ile hem de Düğümlerle olan açıların etkisi tüm hafta hem ilişkilerde hem de finansal konularda kendini hissettirecektir. Cuma günü ise Koç Burcu'nda harekete geçirici bir Yeniay yaşayacağız.

Öncelikle, 27 Mart günü Merkür’ün de Koç Burcu'nda transitine başlamasıyla yavaş yavaş Balığın pasif ve durağan enerjisinden Koç'un aktifliğine ve hızına geçiş yapıyoruz. Bu süreçte iletişimimiz dolaysız, direkt olacaktır. Hızlı kararlar alıp hızla uygulamaya geçebiliriz. Zihnimiz çok aktif ve canlı olacaktır. Cesur kararlar dönemi... Gölge yönüyle iletişimde agresif ve 'ben merkezci' tavırlar da yaşamak mümkün.

Haftaya Venüs ve Satürn kavuşumuyla başlıyoruz. Bu açının yansıması, değersizlik hissi, sevgisiz ve yalnız hissetme şeklinde olabilir. Hem sosyal hem de özel ilişkilerimizde ciddiyet, soğukluk, mesafeli yaklaşımlar görülebilir. Sosyal aktiviteler, arkadaş grupları keyif vermeyebilir. Daha çok yalnız kalıp izole olmak isteyebiliriz. Venüs uzunca bir süredir Satürn yönetiminde. İlişkileri, sosyal hayatı, arkadaşlıkları epey zorladı geçtiğimiz aylarda. 5 Nisan’da nihayet, yüceldiği Balık Burcu'na geçiş yapacak ve ilişkiler toparlanacak, tadımız tuzumuz yerine gelecek.

Venüs 30 Mart Çarşamba günü ise Ay Düğümleriyle sert açıya girecek. Aslında 1 Nisan’a kadar Venüs’ün temsil ettiği konularda bazı engeller, pürüzler ve stresler, sonlanmalar yaşanabilir. İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler, finans konuları, estetik ve güzellik işlemleri...

29 Mart Salı günü ise Neptün düğümlerle destekleyici bir açı yapıyor. Geçmişten gelen bazı problemlerimize çözüm bulabiliriz. Çözümsüz kalan geçmiş konularda iyileşmeler olabilir. Korkularımızı kaygılarımızı şifalandırmak için son derece destekleyici bir görünüm. Özellikle karma şifası açısından değerlendirilebilir. Salı günü yapacağınız yardımlar, iyilikler, karmik anlamda çok dönüştürücü olacaktır.

1 Nisan Cuma sabahı Koç Burcu'nda bir Yeniay yaşanacak ve ilkbaharın da resmi olarak başlangıcı olacak. Hafta ortasından itibaren etkisini hissedeceğimiz Koç Yeniayı hem Merkür’lü hem Chiron’lu bir Yeniay. Bir yandan cesur kararları, yeni girişimleri, her türlü başlangıcı desteklerken bir yandan da bir yara alma, cesaretin kırılması da söz konusu olabilir. Chiron mitolojide yaralı şifacıdır. Bu Yeniayda Chiron’un yara mı yoksa şifa mı olarak çalışacağı konusunda bireysel haritalarımız belirleyici olacaktır.

Kimliğimizi ortaya koyma, motivasyonumuzun artması, canlanma, harekete geçme, yeni kararlar, cesur başlangıçlar, üstümüzden rehaveti atma açısından son derece destekleyici, güzel bir Yeniay. İletişimin yoğun olacağı, sosyal hayatın hareketleneceği, belki yeni sosyal gruplar, yeni arkadaşlıkların başlayabileceği, dernekler ve sivil topum kuruluşlarının aktif olacağı etkiler var. Toplumsal konular ön planda olacaktır. Meclisle ilgili ve liderlerle ilgili konular ön plana çıkabilir. Eğitimle alakalı yeni kararlar da gündeme gelebilir.

Gölge yönüyle ise biraz agresyon, rekabetçilik, öfke ve bencilce yaklaşımlar da verebilir. Fakat en önemlisi, sakarlıklara, kazalara, kafa yaralanmalarına, eklem, bilek sakatlanmalarına, kavga ve tartışmalara çok müsait bir etki var, maksimum tedbir almakta fayda var.

Hafta genelinde Ay, kapanan fazda olacağı için, girişimler ve başlangıçlar için 1 Nisan ve sonrasını değerlendirmek sağlıklı olacaktır.

Yepyeni, güzel başlangıçlar olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum