Koca duvarı delen hırsız, çalacak ne buldu dersiniz?

Koca duvarı delen hırsız, çalacak ne buldu dersiniz?

Dün gece Kurşunlu'da uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir hırsızlık olayı yaşandı.

Şehit İbrahim Çevrük caddesi üzerinde tuhafiye ve bakkaliye üzerine hizmet veren Sezgin Karaman'a ait işyeri, dün gece kimliği meçhul hırsız ya da hırsızlarca soyuldu. Ancak hırsız ya da hırsızlar işyerine kapıyı ve pencereyi kullanarak girmek yerine dükkanın yan duvarında bir insan girecek şekilde gedik açarak girdiler ve işyerinden sigara paketleri ile bozuk paraları alarak çıktılar.

Sabah saatlerinde dükkanını açmak üzere işyerine gelen Sezgin Karaman "Kapıyı açıp da dükkanın yan duvarındaki kocaman deliği görünce büyük şaşkınlık yaşadım! Raflardaki sigara paketleri ve çekmecedeki bozuk paraları almışlar ve geldikleri yerden çıkmışlar. Zararım büyük değil ama yine de zararım sözkonusu" dedi.

Polisin olay yerine gelerek işyerinde aldığı parmak izleriyle birlikte soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi. Polis ayrıca, Çarşı Camiine monte edilen güvenlik kameralarındaki kayıtları incelediğinde, kameraların dün gece kayıt yapmadıklarını da tespit etti.

Sabah saatlerinde hırsızlık olayının duyulması ile birlikte çevre esnafı ve vatandaşlar işyerine yan duvarda gedik açarak yapılan hırsızlık karşısında "Böylesi olaylar memleketteki ekonominin hangi hallerde olduğunu çok iyi gösteriyor. 3-5 paket sigara için duvarlar deliniyorsa, yakında bizleri daha büyük felaketler bekliyor" demekten de kendilerini alamadılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler