Konuş da birlikte rahatlayalım...

Hayrettin Çelikten ve listesinin kazandığı "Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinden geriye ne kaldı?" sorusuna verebileceğim birkaç cümlem var:

- Çankırı Valisi İl Özel İdare'ye ait şirketlerin yetkilisi olarak Ticaret Odası seçimlerinde "ilk kez" oy kullanıyor! (Neden gerek duyduysa?)

- Oy kullanan Vali, sandıklar açılmadan önce ÇATSO binasında yaptığı sohbette; "19 Mayıs'da beraber Japonya'ya gidiyoruz" (Hayrettin Çelikten'i kastederek) diyebiliyor.

- ÇATSO seçimlerine MHP İl Başkanlığı 'müdahil' olmamanın gayretini gösterme çabasındayken, MHP Genel Merkezi 'kelebek' teorisiyle 'müdahil' olmaktan çekinmiyor!

- Ve kazanan 'mavi liste'de yer alan iki isimle ilgili önümüzdeki günlerde patlayacak 'bombaları' da kim susturabilir, diye düşünmeden edemiyorum...

ÇATSO seçim sonuçlarının getirdiği en büyük sürpriz 4. Grup'da yaşandı. Eşref Ertuğrul ve Hüseyin Dizdar, çok kimsenin beklemediği bir başarıyı elde ederek Meclis'e girdiler. Bu grupta Hayrettin Çelikten'in listesinde yer alan ve Çankırı'ya yaptığı 'ucube' bina ile uzun yıllar gündemden düşmeyecek olan İsmail Özcenk'i listenin dışına iterek uzun yıllar konuşulacak bir olayı gerçekleştirmenin hazzını yaşamalılar.

Yeni oluşan ÇATSO meclisinde bir ilk daha yaşanmakta!

Çelikten'in listesinde yer alan sanayici Cafer Özkan ile Ahmet Gayret'in listesinde yer alan Ahmet Özkan ÇATSO meclisinde amca-yeğen olarak görev yapacak.

ÇATSO'nun yeni üyelerine başarılar...

Bu arada önümüzdeki günlerde yaşanacak şenliği de siz istediniz haberiniz olsun!

x x x

Şenlik dedim de; Bugünlerde AK Parti Çankırı teşkilatında 'şenlik' hız kesmeden devam ediyor!

İki milletvekili arasındaki gerginlik giderek tırmanırken, gündeme bir de 'il genel meclisi' üyesi girdi!

Bizce mahsuru yok! Körün istediği bir göz, Allah bize veriyor iki göz...

Bulunduğum yerden baktığımda; AK Parti Çankırı'nın oynamadığı yeri yok!

Taşyakası (Çerkeş, Atkaracalar, Kurşunlu ve Bayramören) kaynayan cadı kazanıydı derken, bir de Orta eklendi curcunaya...

Merkez desen çıfıt çarşısı! Altında sandalyesi olan her yeni 'badem' "Ben Adem oldum" havasında!

Yapraklı için için kaynarken, Kızılırmak kendisine yakışan şekilde 'kovboy'culuğa hız kesmeden devam ediyor... 

Ilgaz'ı hiç sorma! Orası 'bağımsız tarzan' (!)

Şükürler olsun ki Eldivan ve Korgun'dan şimdilik 'ses' yok! Ancak başta Merkez olmak üzere sağda solda ne oluyor diye boyunları yoruldu ahalinin...

Bütün bu dağınıklığın içerisinde İl Başkanı Salim Çivitcioğlu'nun sürdürdüğü 'suskunluk' ise anlaşılır gibi değil!

Ara sıra 'bilmem ne günü' başlığı altında yayınladığı 'kutlama' mesajları dışında Başkan Çivitcioğlu'nun ağzını bıçak açmıyor!

Temkinli davranıp "Vardır bir bildiği" diyeceğim ama vaziyet yine kurtarmayacak...

Meydan bu kadar da boş bırakılmaz ki canım...

Bunca yaşanılandan sonra sen şişmediysen vallahi ben şiştim sayın Başkan!

Konuş da birlikte rahatlayalım...

x x x

Spor Toto 2. Lig 2012-2013 futbol sezonu Çankırıspor için geride bıraktığımız Nazilli Belediyespor maçı ile tamamlandı.

Play of mücadelesine kalamamasına karşın Çankırıspor, elindeki imkanlar ölçüsünde ligi 8'inci sırada bitirerek hiç de azımsanmayacak bir başarı elde etti.

Bazı kronikler mevcut durumdan mutlu olmayabilirler! Ancak Çankırıspor'un içinde bulunduğu 'mali tablo'yu ve kendisine 'sunulmayan' fırsatları yakından bilen birisi olarak, ligin sonunda elde edilen bu başarıyı kimse küçümsemeye kalkmasın... 

Geride bıraktığımız futbol sezonunda Çankırıspor adına ter akıtan malzemecisinden futbolcusuna, teknik adamından yöneticisine ve de kulübü içinde bulunduğu bataklıktan çıkararak 'kurumsallaşma' yönünde büyük mesafeler kateden Başkan Sevda Karaali'yi gönülden kutluyorum.

Bununla birlikte sezon boyunca Çankırıspor için kendilerinden yardım talebinde bulunduğum belediye başkanları ile işadamlarımıza da vermiş oldukları maddi-manevi destekler için hem şahsım hem de Çankırıspor adına şükranlarımı sunuyorum...

Dünyanın her neresinde Çankırıspor için atan kalp var ise; ona selam olsun...

İyi haftalar dileğiyle...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum