Kore Savaşında yer almış ailelere Koreli deniyor!

Kore Savaşında yer almış ailelere Koreli deniyor!

Kore Savaşının 60'ncı yıl dönümü nedeniyle aralarında eski Başbakan, eski

Genelkurmay Başkanı, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları üyelerinin de bulunduğu 22 kişilik heyet, Çankırı Ak Parti Milletvekili Türkiye Güney Kore Dostluk Grubu Başkanı Dr. Nurettin Akman ile TBMM’de öğle yemeğinde bir araya geldi.

Yemekte konuşma yapan milletvekili Dr. Akman, Kore Savaşının yıl dönümü vesile ile ülkemize yapılan bu nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyeti” ifade ederek; “Bundan 60 yıl önce Kore’ye giden dedelerimiz, babalarımız Kore’nin bağrında yatıyor. Anadolu’da Kore Savaşında yer almış ailelere Koreli deniyor” dedi.

İki ülke arasındaki ticari, askeri ilişkilerin yanı sıra bir gönül bağının olduğunu söyleyen milletvekili Dr. Akman ilişkilerimizin daha kuvvetli olması için önümüzdeki günlerde Güney Kore Dostluk Grubu olarak ülkelerine bir ziyarette bulunacaklarını da ifade etti.

Güney Kore eski Başbakanı Lee Soo Sung da “Ankara'da bizlere evimizi aratmayan bir ev sahipliği gösterdiniz. Kore'ye olan sevginiz gözlerinizden okunuyor. Koreliler Türkiye'den başka hiçbir ülkenin bayrağını ellerine alıp sallamazlar. Bu dostluğun temellerinde kan ve gözyaşı var, bu derin dostluk asla bozulmayacaktır.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler