Kucaklama Taşı alt geçit projesine ilk beton atıldı

Çankırı Belediyesi, Kucaklama Taşı Alt Geçit Projesi için başlatılan hafriyat çalışmalarının ardından ilk beton, yapılan tören ile atıldı.

Çankırı Belediyesi, Kucaklama Taşı Alt Geçit Projesi için başlatılan hafriyat çalışmalarının ardından ilk beton, yapılan tören ile atıldı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in katıldığı törende kurban kesilerek dualar edildi.

Başkan Esen’in şehir merkezinde trafiği rahatlatmak için kolları sıvadığı Kucaklama Taşı Alt Geçit Projesi tüm hızı ile devam ediyor. ÇASKİ, Fen İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile müşavir firmanın ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar, Atatürk Bulvarı ile Fuar Yolu alanında titizlik ile sürüyor.

"120 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLAMAK İÇİN HALKIMIZA SÖZ VERDİK"

Kent trafiğine nefes aldıracak, ulaşımda alternatif güzergâhlar oluşturacak proje yatırımlarının devam edeceğini söyleyen Esen, "Alt geçidimiz, 10 metre genişliğinde 350 metre uzunluğunda olacak. Alt geçidin üstüne ise modern dönel kavşak yapacağız. Yaklaşık 46 milyon TL’ye mâl olacak projemizi 120 gün içerisinde tamamlamak için halkımıza söz verdik. Hem Atatürk Bulvarı’ndan Fuar Yolu güzergâhına hem de Büyük Otel’den Yapraklı yolu güzergâhına aynı anda kesintisiz ulaşım sağlayacağız. Bu süreçte en büyük desteği esnaf kardeşlerimizden ve vatandaşlarımızdan bekliyoruz.” dedi.

Esen, daha sonra bölgedeki esnaf ile selamlaşarak sohbet etti.

cankiri-kucaklama-tasi-alt-gecit-resim-07.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
15 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler