Kurşunlu Dernekler Birliği kurumsallaşıyor

Kurşunlu Dernekler Birliği kurumsallaşıyor

Aralarında Çaylıca, Dağören, Hocahasan, Sarıalan, Çırdak, Taşkaracalar, Çavundur,

Hocahasan, Eski Ahır, Kurşunlu Merkez, Sivricek, Yeşilöz, Köpürlü temsilcilerinin bulunduğu ve Eski Ahır Köyü Derneğinde bugün gerçekleşen sabah kahvaltılı toplantıya başta Kurşunlu Dernekler Birliği Başkanı Serkan Küpeli ile Ankara Kurşunlu Dernekler Birliği Başkanı Ömer Lütfi Özenç katıldı.

Yapılan sabah kahvaltısı sonrası toplantıyı açan İstanbul Kurşunlu Dernekler Birliği Başkanı Serkan Küpeli, mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Futbol Turnuvası üzerinde görüşmeler yapıldı. Bu görüşme sonrası toplantının temelini teşkil eden Kurşunlu Dernekler Birliğinin kurumsallaşması yönünde yapılan görüş alışverişinde geçmişte Kurşunlu Dernekler Birliğinin bir çok alanda üstlendiği sorumluluğun, gelecekte bir çatı altında toplanmasının çok daha olumlu sonuçlar doğuracağı görüşü ağırlık kazandı.

DERNEKLER BİRLİĞİ KURUMSALLAŞIYOR
Yakın zamanda Ankara’da Kurşunlu Dernekler Birliğinin kurumsallaşması aşamasında yer alan Ömer Lütfi Özenç, yapılanma çalışmalarında yaşanan süreci aktardı. Özenç’in Ankara Kurşunlu Dernekler Birliği için gerçekleştirilen yapılanma sürecini katılımcılara aktarmasından sonra, toplantıya katılanların ortak düşünceleri şöyle sıralandı:

-Kurşunlu Dernekler Birliği İstanbul Derneği olarak kurumsal bir yapı oluşturulacak,
-Bu yapı İstanbul’da derneği bulunan tüm köy derneklerinin katılımıyla olacak,
-Derneği bulunmayan köyler belirleyecekleri temsilci ile Kurşunlu Dernekler Birliğinde temsil edilecekler,
-Her belde ve köy, Dernekler Birliğinde kendi köy dernek yönetiminin belirleyeceği 3 veya belirlenecek sayıda üye ile temsil edilecek,
-Kurumsallaşma çalışmaları şu anki başkan Serkan Küpeli tarafından organize edilecek, kurumsallaştıktan sonra yeni yönetim kurulu seçilecek,
-Prensip kararlarının detaylarını tüm Kurşunlu köy dernekleri başkanları ve derneği olmayan köy temsilcileri ile gelecek hafta içerisinde netleştirilecek.

Öte yandan 23 köy ve 5 belde temsilcisinin katılımıyla önümüzdeki hafta bir toplantı daha yapılması kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler