Kutalmış Türkeşin ilk fotoğrafı

Kutalmış Türkeş'in ilk fotoğrafı

AK Parti'den aday olan Alparslan Türkeş'in küçük oğlu Kutalmış Türkeş'in ilk fotoğrafı

Partilerin aday listeleri açıklandığında en çok konuşulan isimlerden biri oldu.. Ağabeyinin aksine AK Parti'yi tercih etmişti.. AK Parti'den milletvekili adayı olan Alparslan Türkeş'in küçük oğlu Kutalmış Türkeş 33 yaşında bir ekonomist. Kutalmış Türkeş fotoğraf çektirmekten hoşlanmadığı için günlerdir gazetelerde tek kare fotoğrafı bile çıkmadı.

TÜRKEŞ'İN OĞLU AKP LİSTESİNDE

Türkiye günlerdir merhum Alparslan Türkeş'in iki oğlunun iki ayrı partiden milletvekili adayı olmasını konuşuyor. Alparslan Türkeş'in ilk eşi Muzaffer Türkeş'ten olan oğlu Tuğrul Türkeş bir defa daha MHP'den aday. Türkeş'in ikinci eşi Seval Türkeş'ten doğan diğer oğlu ise AK Parti'nin listesinde. Ahmet Kutalmış Türkeş, İstanbul 2'nci Bölge 7'nci sıradan yarışa giriyor.

TEK KARE FOTOĞRAFI YOK

Listedeki yeri itibariyle milletvekili seçilmesine kesin gözüyle bakılan Ahmet Kutalmış Türkeş, abisi Tuğrul Türkeş'in aksine kamuoyunda hiç tanınmıyor. Ekonomist olan 33 yaşındaki Ahmet Kutalmış Türkeş fotoğraf çektirmekten pek hoşlanmıyor, yine abisinin aksine hiç ortalıkta görünmüyor. Bu yüzden günlerdir gazetelerde tek kare fotoğrafı bile çıkmadı.

MHP'DEKİ AĞABEYDEN İLK YORUM

12 Haziranda çok büyük bir aksilik olmazsa ağabey-kardeş farklı partilerden de olsa Meclis'te bir araya gelecek. Tuğrul Türkeş, kardeşinin AK Parti'den aday olmasını "Bilgi birikimi ve gayretiyle Türk siyasetine katkı sağlayacaktır. Alparslan Türkeş'in yetiştirdiği bir insandır. Aktif siyasete girmek için iyi bir yaştadır. Meclis için kazançtır' sözleriyle değerlendirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler