Listelerin açıklanmasına saatler kala...

Geri sayım başladı...

Salı günü saat 17.00'ye kadar siyasi partilerin YSK'ya teslim edeceği 7 Haziran seçim listelerinin açıklanmasına sayılı saatler var...

AKP ve MHP'nin Çankırı listeleri üzerindeki tartışma sayısız mekanda tüm hızıyla devam ederken, 'ak saçlı kontenjanı'ndan olmam hasebiyle üzerimdeki beklentileri de atmam gerekir dedim ve...

Başladım gıdıklamaya...

x x x

Haliyle AKP listesi ile ilgili beklentiler MHP listesine göre daha bir öne çıkmakta...

Mevcut vekillerden İdris Şahin "Benim için sorun yok" (!) derken, Hüseyin Filiz'in üzerinden kayan yorganı kaptırmama telaşında olmadığını söylersek herhalde çok fazla ayıp etmiş olmayız!

İl Başkanlığı koltuğunu Celal Kaman'a emanet eden Salim Çivitcioğlu'nun dışarıya yansıyan halet-i ruhiyesi her ne kadar sıradan vatandaş modundaysa da, sakin görüntünün altında fırtınalar yaşadığını hissetmemek de bizler adına 'bakar körlülük'le eşdeğer olur!

Aday adaylığı sürecinde 'Enerjimizi Çankırı için harcama zamanı' sloganı ile sahada 'hediye paketleri' (!) ile dolaşan genç işadamı Alpay Ünal'ın günler öncesinden ahaliye sıktığı 'Olay bitmiştir! 1. İdris, 2. Salim' kehanetinin arka planıyla ilgili hesapları toplayıp çıkarmam benim adıma angaryadan öte bir iş olmasa gerek!

Çankırı'nın genç işadamlarından Mesut Koç'un 'Evi ev sahibi yönetmiyor' çıkışı ile zirveye taşıdığı 'yerli model' profilinin AKP tabanından gördüğü ilgiyi, Genel Merkez seviyesine taşıyamamasının eksikliğini önümüzdeki döneme çok daha planlı ve programlı bir şekilde taşıma hedefinden kaçmaması gerektiğini altını çizerek belirtmekte fayda görüyorum...

Bu isimlerin dışında; Av. İsmail Aydos'un HAS Parti'nin AKP'de zemin tutmuş isimleri de arkasına alarak giriştiği liste mücadelesinde, Çankırı'nın başganı İrfan Dinç'ten aldığı 'el'le ne derece başarı sağlayabileceği ise tam anlamıyla bir muamma!

Eski vekiller Prof. Dr. Hikmet Özdemir ile Dr. Nurettin Akman'ın Çankırı listesine 'kelebek teorisi' ile müdahil olma gayretlerine de saygı duymak gerekir!

Geriye ne kaldı?

Tabi ki mevcut vekiller İdris Şahin ve Hüseyin Filiz!

Onlar adına '4 yıl çok çabuk geçti' (!) diyenlere katılmam mümkün değil... 

Bu sürede milletvekili Hüseyin Filiz yüzünden savcı ve hakim karşısına çok çıktım...

Ağır bedeller de ödedim... 

Filiz'in vekilliğinin devam etmesi yönünde 'olabilir' dersem de kimse inanmasın! Böylesi bir cümleyi ne dilim ne de kalbim kurabilir!

'Siyasetçi' standardından çok mu çok uzaklarda olan Hüseyin Filiz'in 'rozetsiz' hayatının 8 Haziran tarihi itibari ile başlayacağı yönündeki kanaatim yüzde 101...

O yüzden yarın akşam saat 17.00'de açıklanacak olan 'AKP listesi' benim için teferruattan öte bir mana taşımıyor!

x x x

MHP Çankırı listesi ile ilgili olarak 'ne yazılabilir' dediğimde ise;

Fehmi Bölükbaşı tabanda beklentilerin üzerinde ilgi gördü...

Listede yer alması benim için sürpriz olmayacak...

Sadık Yakın; Listede yer aldığında mevcut siyasi birikimi ile MHP'ye çok şeyler katacağı kanaatindeyim... 

Recep Dumanlı; Parti tabanında gördüğü tepkiler nedeniyle 'geri çekilme' stratejisinin sonucunu merakla beklemekteyim.

İbrahim Doğu; Taşyakası'ndan Çankırı listesine girebilecek isimler arasında görüyordum lakin, aday adaylığı sürecinde yeterli hamleyi göster(e)memesine anlam veremedim.

Ahmet Korhan Mastı; Bilinen ve tanınan isim olmaktan öteye geçemeyişini bir kez daha izlemekle yetinmek zorunda kaldık.

Serdar Kantar; Gelecek vaadeden genç bir siyasetçi olarak parti tabanında sevgiyle karşılandı. Daha fazlası çıkar mıydı, orasını kestiremedim.

MHP Çankırı listesinin nasıl şekillenebileceği yönündeki soruya verebileceğim yanıt; İki isim de Merkez'den demek oluyor...

x x x

Yakınkent Organize Sanayi'de yatırımcı firmalardan Sumitomo'nun açılışında yaşanan skandala değinmezsem olmaz!

Vali Vahdettin Özcan'ın bu organizasyonla ilgili izlemiş olduğu rota'nın duvara toslayacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz!

Üretilen ilk lastiği 'önümüzdeki 4 yıl daha milletvekili olabilirim' düşüncesiyle boynuna geçirenlerin de boş bir gayret peşinde olduklarını da söylemeye hacet yok!

Geriye ne mi kaldı?

İrfanım ve de irfanım...

Rastgele...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum