Malkarada dev obruk görenleri şaşırtıyor!

Malkara'da dev obruk görenleri şaşırtıyor!

Malkara'daki dev obruk görenleri hayrete düşürdü.

Köylüler bilim adamlarından yardım istedi.

Tekirdağ'ın Malkara İlçesine bağlı Kadıköy Köyü Göktepe Mevkii yakınlarındaki bulunan 5 dönümlük buğday tarlasının 2 dönümünün çökmesi sonucu 20 metre genişliğinde ve 10 metre derinliğinde obruklar oluştu. Meyve fidanı dikeceği tarlasını kontrol etmeye giden çiftçi Eşref Gündoğan, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü.

Hürriyet'in haberine göre tarla sahibi Eşref Gündoğan, köyleri ve çevrelerinde bu tip çökme olayı ile ilk defa karşılaştıklarını belirtirken şöyle dedi:

“5 dönümlük tarlama fidanlık yapacaktım. Tarlayı kontrol etmeye geldiğimde arazinin çökmüş olduğunu gördüm. Köylüleri de çağırdım beraber baktık. Olan bitene anlam veremedik. İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum. Bu çevrede daha önce arazi çökmesi olmadı. Toprak 10 metre yerin dibine çökmüş. Çok şaşırdım. Köyümüzdeki yaşlılar da daha önce bu tip toprak çökmesi olmadığını söylüyor. Bütün köylüler şaşkınlık içinde. Ne olduğuna anlam veremiyoruz. Çok yağmur yağdı. Ondan kaynaklanabilir.”

Arazideki çökmeyi bilim adamlarının incelemesi gerektiğini söyleyen Kadıköy Köyü Muhtarı Yılmaz Sarıkaya da şunları söyledi: "Bu çevrede ilk defa arazi çökmesi ile karşılaşıyoruz. Şaşırdık kaldık. Nasıl olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Çökmenin neden kaynaklandığını çözemedim. ‘Bilim adamları bunu çözer' diye düşünüyoruz."
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler