Mehmed Öztürk'ün son projesi: Ilgaz'a 'kapalı yüzme havuzu'

Mehmed Öztürk'ün son projesi: Ilgaz'a 'kapalı yüzme havuzu'

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk "Ilgaz’ı bilim, kültür ve spor şehri haline getirme noktasında çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz." dedi

ILGAZ ilçesinde bilim, kültür ve spor alanında çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren ve Ilgazlılar'ın huzur ve mutluluğu için elinden gelen her imkanı kullanan Belediye Başkanı Mehmed Öztürk "Ilgaz’ı bilim, kültür ve spor şehri haline getirme noktasında çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz." dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlçemizde geçmiş yıllardan gelen aktivite eksikliği vardı. Herhangi bir spor, bilim veya kültür faaliyeti yoktu. Gençlerimiz enerjisini atamıyor, yetenek ve becerilerini ortaya koyamıyordu. Tüm bunlarla ilgili hamdolsun geldiğimiz günden bu yana çalışıyoruz. İlçemizde çeşitli spor müsabakaları ve sanat organizasyonları düzenledik. Bugüne kadar ilçemizde; Kayak il birinciliği yarışmaları, oryantring yarışmaları, diplomatların katıldığı uluslararası kayak yarışmaları ve dünyaca ünlü ressamların katıldığı uluslararası resim çalıştayı gerçekleştirdik.

Bina ve tesislerimizin de sayısını artırmaya devam ediyoruz. İlçemiz kapalı spor salonunu yıkıp yeni salonu inşa ettik. Salonun hemen yan tarafına bir adet gençlik merkezi ve bir adet kapalı halı sahayı yaparak ilçemize kazandırdık. Ayrıca 2021 yılında faaliyete aldığımız çok amaçlı gösteri ve konferans salonumuzu tamamladık.

Şimdi ise kapalı yüzme havuzumuzun temelini atıyoruz. Yukarı Mahalle'de ilçemiz Orman İşletmesi’nin alt tarafında bulunan atıl durumdaki parkın bulunduğu alana yüzme havuzumuzu yapacağız. Kapalı havuzda gençlerimiz yüzecek, günün yorgunluk ve stresini atıp yüzme kabiliyetlerini artıracak. Burada oluşturacağımız spor salonu ve kafeterya ile sosyalleşecek.

Bu itibarla Ilgaz’ımıza güzel bir tesisi daha kazandıracak olmanın sevincini yaşıyorum. Ilgaz’a hizmet etmenin huzuru ile tüm hemşehrilerimin ramazan-ı şerifini tebrik ediyor, şimdiden tutacağımız oruçların dergah-ı izzetinde kabul ve makbul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."

ilgaz-proje-yuzme-havuzu-resim-03.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler