Melih Gökçek'in 'yanlış icraati' Ankaralı'ya 140 milyon liraya patladı!

Melih Gökçek'in 'yanlış icraati' Ankaralı'ya 140 milyon liraya patladı!

Melih Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 2009 yılında yapay kayalar kullanılarak yapılan ve kullanım ömrü dolmamasına rağmen yanlış ve hatalı imalat nedeniyle can ve mal güvenliği sorunu yaşanan Kuzey Ankara Protokol Yolu Tüneli onarıldı.

İ. MELİH Gökçek'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı 2009 yılında yapay kayalar kullanılarak yapılan ve kullanım ömrü dolmamasına rağmen yanlış ve hatalı imalat sonucunda kayaların düşmesi nedeniyle can ve mal güvenliği sorunu oluşturan Kuzey Ankara Protokol Yolu Tüneli’nde bakım onarım ve yenileme çalışmaları tamamlandı.

Tünelde 25 bin metreküp beton, 150 adet kiriş, 2 bin 500 ton demir, 3 bin metre kazık ve çeşitli elektrik-mekanik imalat çalışmaları gerçekleştirildi.

Tüneldeki yapay kayalar temizlenirken giriş ve çıkışları da uzatılarak daha dayanıklı ve güvenli hâle getirildi.

gokcek-hatali-icraat-ankara-pahaliya-patladi-resim-012.jpg

GÖKÇEK'İN ANKARALI'YA FATURASI 140 MİLYON TL

Ankara-Havaalanı istikametindeki çalışmaları 2022 yılının Aralık ayında tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Havaalanı-Ankara istikametindeki ikinci etap çalışmalarına bu yıl Temmuz ayında başlamıştı. Tünelin her iki etabında gerçekleştirilen çalışmalar, yani İ. Melih Gökçek'in 'hatalı' icraati Ankaralı'ya toplamda 140 milyon TL'ye maloldu! Çalışmalar tamamlandıktan sonra tünelin Havaalanı-Ankara istikameti de trafiğe tekrar açıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler