Mer'a ihalesinde ben de varım!

Uzun süreli ayrılıkların sakıncaları ortadayken okuyucunun ve dostların şahsıma gösterdiği anlayışa teşekkürle başlamak istiyorum...

Tarafıma iletilen "Sen olmayınca Sözcü18'in mevcut hali çok sıradandı" (!) cümlesi de sizlerden ayrı kaldığım yaklaşık 20 günlük süreyi özetlemekten öteye geçiyor!

Şu kısa tatil süresince gördüğüm o ki; Sözcü18'in Çankırı adına ortaya koyduğu "habercilik" anlayışının iyiden iyiye yer tuttuğu, sayfamızı ziyaret eden dostlarda "alışkanlık" yarattığını gözlemlemek de beni ve birlikte olduğum dostlarımı da mutlu ettiğini ifade edeyim...

Ağdalı cümleleri geride bırakalım ve bizden beklenenleri elimizden geldiğince sayfalara dökelim...

x x x

Gündemi bir süre daha işgal edecek olan; 27-30 Eylül tarihleri arasında İstanbul - Feshane'de gerçekleştirilecek "Çankırı Tanıtım Günleri" ile ilgili yaşanan gelişmeler ortalığı toz duman etti!

Ülkedeki "terör" nedeniyle Vali Vahdettin Özcan tarafından "iptal" edilen Turgay Başyayla, Neşe Dilekçioğlu konserleri başta sanatçılar olmak üzere hayranları tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

"Çankırı Geleceğini Planlıyor" projesiyle Çankırı insanında heyecan yaratan Vali Özcan'ın, İstanbul'da organize edilen "Feshane etkinlikleri"nin de baş mimarı olarak ortada görülmesi beraberinde bazı olumsuz tespit ve yorumları da beraberinde getiriyor!

Özellikle İstanbul'daki "Çankırı Tanıtım Günleri"nde Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası'nın ortalarda görünmemesinin arka planında Vali Özcan ile Oda Başkanı Hayrettin Çelikten arasındaki "serin hava"nın etkisinin büyük olduğu Çankırı yerelinde konuşulan konuların başında!

Feshane etkinliklerine gidilen yolda Çankırı'da gerçekleştirilen "Ahilik Haftası" etkinliklerinin de Devlet Bakanı Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın ağırlanması ve kendisine "yaren" geleneğinde olmayan "şed kuşatma" töreninin gerçekleştirilmesi, Vali Özcan lehine esen olumlu havanın giderek dip yapmasına neden oluyordu...

Bütün bunları alt alta sıraladığımda ortaya çıkan kanaat; Vali Özcan 'Çankırı' adına sergilemiş olduğu icraatlerde ortaya konulan 'tabela'nın hakkını ver(e)miyor!

'Çankırı Geleceğini Planlıyor' adeta 'icraatin içinden' programına dönüşürken;

'Çankırı Tanıtım Günleri' Çankırı'lının Çankırılı'ya istimna'sı (!) olarak algılanmayla birlikte 'Vali Özcan'ın İstanbul bürokrasisine kişisel reklamı'ndan öteye geç(e)mez!

Aradaki 'şed kuşatma' ise 'hükümette etkin bir konumu olan Hayati Yazıcı'ya 'ben buradayım' mesajı!

Ben değil, Çankırılı böyle düşünüyor...

x x x

Geçtiğimiz günlerin en göze batan açıklamalarından bir tanesi de Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu'nun "Çankırı'da 12'de 12 yapacağız" şeklindeki beyanıydı...

Bu açıklama, bir anlamda 2013 yılında yapılacak yerel seçimlerin de Çankırı startı olarak algılanabilirdi!

Ve öyle de oldu...

Taşyakası bu sese kulak verdi...

D-100 üzerinde bulunan ilçeler (yani Taşyakası) bugün için Çankırı Merkez'in çok ötesinde bir hareketlilik sergiliyor...

Kurşunlu ve Çerkeş'te bazı isimler bu günlerde 'aday adayı' pozisyonunda çalışmaya çoktan başladılar bile!

Önümüzdeki günlerde Taşyakası'nda yerel seçimlerde boy gösterecek isimleri sayfalarımızda bol miktarda bulacaksınız. Şimdiden haber vereyim.

x x x

Bu arada Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz'in Çerkeş'e bağlı Kiremitçi köyünde yaklaşık 1300 dönümlük mer'a ile yakından ilgilendiğini günler öncesinden bu sayfadan sizlere aktarmıştım.

Filiz Grup Tarım ve Hayvancılık Gıda Tic. Sanayi Ltd. Şti. 7 Eylül 2012 tarihinde Çerkeş'te şube açılışını gerçekleştirdi.

Ortakları mı; Yüksel ve Cengizhan Filiz... Şirket'in müdürü ise Oğuzhan Filiz...

Önümüzdeki günlerde sözü edilen mer'a Çerkeş Kaymakamlığınca ihale edilecek!

İhaleye girmeyi düşünüyorum!

Ciddiyim...

Elde ettiğim ilk bilgilere göre mevcut mer'anın yıllık kirası da çok fazla değil!

Bakarsınız ihale bende kalır!

Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
8 Yorum