Mersin’de öz kızından çocuğu olan istismarcı babaya yine aynı ceza

Mersin’de öz kızından çocuğu olan istismarcı babaya yine aynı ceza

Kızına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 30 yıl hapis cezası Yargıtay’ca bozulan sapık baba, yeniden hakim karşısına çıktı. Yerel mahkeme, o babaya yine 30 yıl hapis cezası verdi.

Mersin'de Mustafa T.'nin (56), kızı Melike T.'ye (30) 2014 ile 2019 yılları arasında defalarca zor ve tehdit kullanarak cinsel saldırıda bulunduğu, kızının 2015 yılında çocuk dünyaya getirdiği, 2019 yılında Cumhuriyet Savcılığına yapılan ihbarla ortaya çıktı.

Tutuklanan Mustafa T. hakkında, kızına karşı 'nitelikli cinsel istismar' suçundan Mersin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

“SANA SAHİP ÇIKAN OLMAZ, ORTADA KALIRSIN" 

Duruşmada Melike T., ilk cinsel saldırının 2014 yılında, babasıyla birlikte gittiği Silifke ilçesindeki bir yazlıkta gerçekleştiğini, sonraki süreçte de “Sana sahip çıkan olmaz, ortada kalırsın” gibi tehditler ve fiziki baskılar kullanarak saldırılarına devam ettiğini, annesine ve kardeşlerine zarar vereceği endişesiyle yaşadıklarını kimseye anlatmadığını söyledi.

Melike T., hamileliği sürecinde kimseye bir şey anlatmadığını, doğumdan bir süre sonra, “Çocuk babamdan.” diye itirafta bulunmasıyla olayın ortaya çıktığını ileri sürdü.

Mersin’de öz kızından çocuğu olan istismarcı babaya yine aynı ceza #1

BEBEK BABASINDAN

Mustafa T. de savunmasında kızı ile kendi isteğiyle ilişkiye girdiğini iddia etti.

Kızının dünyaya getirdiği bebeğin kendisinden olmadığını, 2 kez birliktelik yaşadığını anlatan Mustafa T., kızı ile çekilmiş samimi fotoğraflarını da delil olarak sundu.

Yargılama sırasında bebeğin, baba Mustafa T.'den olduğu belirlendi.

YEREL MAHKEME DELİL KABUL ETMEDİ 

Sanık Mustafa T., bu fotoğrafların lehinde yorumlanmasını talep etti ancak Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, baba-kız ilişkisi dolayısıyla aynı evde yaşadıklarını, mağdurun gebelik sırasında da çekilmiş ‘fotoğraflarda gülümsüyor’ olmasının cinsel saldırı ve tehdit suçunun olmadığı anlamına gelmeyeceğini, mağdurun sanıkla aynı evde yaşamak zorunda olmasından dolayı bu tür fotoğraf çekimlerine ‘sesini çıkaramıyor’ olabileceğini vurguladı.

Mahkeme heyeti, bir genç kadının öz babasıyla kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmesinin hayatın olağan akışına ve fıtrata uygun olmadığını vurgulayarak sanık Mustafa T.'yi, zor ve tehdit kullanarak cinsel saldırı suçundan 30 yıl hapis cezasına çarptırdı.

İtiraz üzerine dosyanın gönderildiği Adana Bölge İstinaf Mahkemesi 2. Ceza Dairesi de yerel mahkemenin kararını onadı.

Mersin’de öz kızından çocuğu olan istismarcı babaya yine aynı ceza #2

YARGITAY'IN BOZMA GEREKÇESİ:
REŞİT MAĞDURE İLE İLİŞKİ, SAMİMİ FOTOĞRAFLAR

Bunun üzerine dava dosyası Yargıtay'a taşındı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da bozma isteyen tebliğnamesini de dikkate alarak oy birliğiyle mahkumiyeti bozarak baba Mustafa T.'nin tahliyesine karar verdi.

9. Ceza Dairesi, sanığın reşit mağdure ile ilişkiye girdiğini savunması ve bunu destekler nitelikteki samimi şekilde çekildikleri fotoğrafların dikkate alınması gerektiğine işaret etti.

YEREL MAHKEME YARGITAY'IN KARARINA DİRENDİ 

Yargıtay'ın 2 Mart 2022 tarihinde oy birliğiyle aldığı karar üzerine tahliye edilen Mustafa T.'nin, Mersin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına tekrar başlandı.

Bugün görülen duruşmaya sanık Mustafa T. katılmazken kızı Melike T. ve taraf avukatlar hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, Yargıtay'ın verdiği bozma kararına karşın Mustafa T.'yi yine 30 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Mersin’de öz kızından çocuğu olan istismarcı babaya yine aynı ceza #3

"BABA ÖZ KIZINA BUNLARI YAPMAMALI" 

Duruşma çıkışı açıklama yapan Melike T., “Ben mücadelemin arkasındayım. Bir baba ne olursa olsun öz kızına bunları yapmamalı. Yargıtay’ın kararını kabul etmiyorum. Böyle adalet olmaz. Bana yaptıklarını, doğan çocuğuna yapmayacağının garantisini verebilirler mi? Davamın peşini bırakmıyorum. Benim geleceğimi, hayatımı mahvetti.” dedi.

Duruşmayı takip eden Baro Başkanı Gazi Özdemir de, davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.