Meslek Odaları gençleşme sürecine girdi

Meslek Odaları gençleşme sürecine girdi

Çankırı'da Ticaret Odası seçimleri ile birlikte başlayan "değişim" sürecinin,

Ocak ayı içerisinde yapılacak olan Esnaf Odaları seçimlerine de yansıyacağı şimdiden görülmeye başladı. Hatırlanacağı gibi Çankırı Ticaret Odası Başkanlığını uzun yıllar sürdüren Cengiz Ericekli, 2009 yılı içerisinde yapılan seçimlerde hiç de beklemediği bir yenilgiyle tanışmış ve "koltuğu" bırakmak zorunda kalmıştı.

2009 yılında Ticaret Odasında yaşanan bu değişimin ardından, 2010 yılı başında gerçekleştirilecek Esnaf Odaları seçimlerinde de, "yerleşmiş düzenler"e karşı değişimin ayak sesleri kendisini göstermeye başladı.

Çankırı Kahveciler ve Lokantacılar Odası’nın 3 Ocak 2010 tarihinde yapılacak olan genel kurula Ahmet Söğüt, 20 yıldan bu yana Oda Başkanlığı görevinde bulunan Muzaffer Yıldız'ın karşısına "başkan adayı" olarak çıkıyor. Söğüt, adaylığının gerekçelerini ve yapacağı hizmetleri yaptığı yazılı basın açıklaması ile kamuoyuna duyurdu. Başkan adayı Ahmet Söğüt'ün yazılı basın açıklaması:

“Yaklaşık 10 yıldır Çankırı’da esnaflık yapıyorum. Bu süre içerisinde, esnafımızla birlikte sıkıntı ve sorunları birlikte yaşadım. Yapılacak olan genel kurulumuzda esnaf arkadaşlarımızın desteği ile birlikte bu yaşadığımız sıkıntı ve sorunlara çözüm bulmak için oda başkanlığına talibim.

Yaklaşık 20 yıldan bu yana, Çankırı Kahveciler ve Lokantacılar Odasının Başkanlığını Muzaffer Yıldız yapmaktadır. Ben ve yönetimim kişisel çıkarlarımız ve koltuk sevdası için bu işe baş koymadık el ele vererek esnaf arkadaşlarımızın sorunlarının üzerine gitmek için mevcut göreve talip olduk. İnanıyorum ki; bu çıktığımız yolda bizler bugün için var olan sorunları azaltarak bir birlik olduğumuzu, tek kişinin himayesine dayalı bir oda olmadığımızı tüm Çankırı’ya göstereceğiz. Bürokrasiyle hatıra binaen değil esnaflarımızın sorunlarının çözümü için görüşeceğiz.

Odamızı kâr amacı güden ve ticari bir şirket gibi gören, yöneten mevcut anlayıştan kurtarıp gerçekte kuruluş amacı ve görevi olan üyelerine hizmet etmek, sorunlarını çözmek ilkesine geri dönüşü sağlamak için çalışacağız. Esnaf arkadaşlarımızın bizler için dile getirdiği bir güven söz konusu ve bu güveni asla boşa çıkartmayacağız.

Yönetimimle birlikte meslek işkolumuzdaki esnaflarımızı 3 Ocak 2010 Pazar günü gerçekleştireceğimiz Çankırı Kahveciler ve Lokantacılar Odası seçimine katılmalarını ve bana ve yönetim kuruluma verecekleri destek ile birlikte yeni bir dönemim başlangıcını birlikte yapmaya çağırıyorum.”

Kahveciler ve Lokantacılar Odasının 3 Ocak 2010 Pazar günü Haşim Uyanık Eğitim ve Düğün Salonunda saat 14.00'de gerçekleştirilecek genel kurulu, yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde 10 Ocak 2010 Pazar günü yine aynı adreste aynı saatte yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler