Mevcut anayasa ömrünü tamamlamış durumda!

Mevcut anayasa ömrünü tamamlamış durumda!

5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla, Çankırı Barosundan, Başkan Av.

İdris Şahin imzalı yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Baro Başkanı Av. Şahin yazılı açıklamasında, “Bu 5 Nisan’da da yine avukatların mesleki sorunları, karşılaştıkları zorluklar, hakları gibi konular konuşulacak, tartışılacak, bir takım etkinliklerle Avukatlar Günü kutlanacak. Ama biz Çankırı Barosu olarak yapılan çalışmaların kağıt üzerinde kalmaması, mesleki sorunların giderilmesi yönünde somut adımlar atılması gerektiği kanaatindeyiz” diyerek avukatların mesleki sorunları ile birlikte Baro yönetimi olarak üyeleriyle ilgili yaptıkları çalışmaları aktardı.

Baro Başkanı Av. Şahin yazılı açıklamasında, kamuoyunda Baro yönetimi ile ilgili eleştirilere de yanıt vererek “Baro yönetimine gelmemizden bu yana son derece iyi niyetli ve özverili olarak çalışmış olmamıza rağmen bir kısım haksız ve maksatlı eleştirilerle de karşılaşmış bulunmaktayız. Bu eleştirilerini bizzat bize karşı yapma medeni cesaretini gösteren herkese her konuda gerekli açıklamaları yaptık ve yapmaya da hazırız. Ancak amacı üzüm yemekten çok bağcıyı dövmek olan ve sırf farklı amaçlarla ve kötü niyetle perde arkasından yapılan eleştirileri ve yanlı haberleri muhatap almadığımızı da buradan ifade ediyoruz.” dedi.

ANAYASA ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ DURUMDA
Çankırı Barosu Başkanı Av. İdris Şahin, ülke gündeminde yoğun tartışmaları beraberinde getiren Anayasa Paketi ile ilgili, Baro olarak düşüncelerini de ifade ettiği yazılı açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Şu anda ülke gündemini meşgul etmekte olan Anayasa Değişikliği konusunda da Baro yönetimimizce çalışmalar yapılmış bulunmaktadır. 1982 yılında darbe sonrası hazırlanmış bulunan Anayasa’nın ömrünü doldurmuş olduğu, ülkemizin çok daha çağdaş ve hukukun genel ilkelerine ve demokrasiye uygun bir Anayasa’ya ihtiyacının olduğu görüşündeyiz. Ancak yapılacak değişikliklerin son derece titizlikle ele alınıp incelenmesi ve iktidarıyla, muhalefetiyle ve sivil toplum örgütleriyle birlikte geniş bir çerçevede değerlendirilip toplumsal uzlaşı içinde sonuca gidilmesi gerektiği kanaatindeyiz.”

BARO ÜYELERİ HAFTA SONUNU NEVŞEHİR’DE GEÇİRDİ
Öte yandan Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Çankırı Barosuna üye avukatlar 3-4 Nisan günlerini Nevşehir’e düzenledikleri geziyle değerlendirdiler. Baro yönetimi tarafından organize edilen turistik gezide, Kozaklı’daki kaplıcalarda 2 gün süresince aileleri ile birlikte bir arada olan avukatlar, yaşadıkları yoğun mesai stresinden uzaklaşarak Pazar günü Çankırı’ya dönüş yaptılar.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler