MHP Çankırı'da deprem: Meclis üyesi Özkan istifa ederek Zafer Partisi'ne geçti

MHP Çankırı'da deprem: Meclis üyesi Özkan istifa ederek Zafer Partisi'ne geçti

MHP Çankırı Belediye Meclis üyesi Turgut Özkan, partisinden istifa ederek Zafer Partisi'ne geçti. İstifa ile MHP'nin Çankırı Belediye Meclisi'ndeki sandalye sayısı 15'den 14'e düştü.

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Çankırı Belediye Meclis Üyesi Turgut Özkan, partisinden istifa ederek Zafer Partisi'ne geçti. Özkan'ın rozetini Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ taktı.

Yaşanan istifa ile MHP'nin Çankırı Belediye Meclisi'ndeki sandalye sayısı 15'den 14'e düşerken, AKP ve MHP'den oluşan Meclis'te bundan böyle 1 de Zafer Partisi'nin temsilcisi bulunuyor olacak.

TURGUT ÖZKAN, ZAFER PARTİSİ'NİN
TÜRKİYE'DEKİ İLK BELEDİYE MECLİS ÜYESİ

Turgut Özkan'ın Zafer Partisi'ne geçişi Genel Merkez binasında gerçekleşti. Zafer Partisi Çankırı İl Başkanı Kenan Karakuş da Özkan'ın partiye üyelik anlarında yanında olan isimdi.Yeni üyelik ile ilgili olarak Sözcü18 Haber Merkezi'ne konuşan Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Mustafa Can, "Turgut Özkan kardeşimiz, partimizin Türkiye'deki ilk belediye meclis üyesi olarak da kayıtlara geçmiştir" dedi. 

kaptan-mustafa-can-istifa-turgut-ozkan-resim-07.jpg

TURGUT ÖZKAN: KİMSEYE KÜSKÜNLÜĞÜM YOK

Sözcü18 Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki'ye konuşan çiçeği burnunda Zafer Partili Turgut Özkan; "2019 yerel seçimleri öncesinde o günün il teşkilatında görev yapan arkadaşların teklifleri ile MHP'ye üye olmuş ve yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği adaylığım ile birlikte 5'inci sırada yer bularak Belediye Meclis üyesi seçilmiştim. Üç yılı aşkın süredir Çankırı Belediye Meclisi'nde sayın Belediye Başkanı ile bazı fikir ayrılıklarımız da olmuş olmasına rağmen başta kendisi olmak üzere hiçbir MHP'li arkadaşıma ya da il teşkilatınında görev yapanlara herhangi bir dargınlığımın olmadığını belirtmek isterim. Bundan böyle siyasi hayatıma Zafer Partisi'nde devam etme kararımın da saygıyla karşılanmasını beklerim." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
23 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler