MHP, Çankırı'da topu boş kaleye atamıyor!

MHP Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan'ın yaptığı son basın toplantısındaki olabildiğince zayıf (!) söylemini görünce Devlet Bahçeli için yaygın olarak kullanılan 'AKP'nin stepnesi' deyiminin yaran diyarı için de geçerli olduğunu ifade ile yazıya giriş yapıyorum...

Sözcü18'in Çankırı gündemine taşıdığı 'Belediye plan tadilatlarındaki rant dosyası'nın 'uyuyan güzel'leri (!) az da olsa silkindirdiğini görmek beni ziyadesiyle mutlu etti. Lakin, yerelde deyim yerindeyse 18 kişilik AKP kadrosuna 1 (bir) kişiyle mücadele veren Sözcü18'in, rakip kaleyi boşaltıp, topu penaltı noktasına koymasına karşın, MHP İl Başkanı'nın önündeki topu zannımca 'kasıtlı' (!) olarak auta attığını görmek beni ziyadesiyle delirtmekte!

Hele hele; Kendimi zorlayarak son satırına kadar okuduğum 'basın açıklamasındaki "... Tadilatı iptal edilen 7 kişiyle kesinlikle bir problemimiz yok ve olmaz." cümlesi beni bitirdi!

MHP'nin İl Başkanı gereksiz detaylara ve de 'tatlı su kurnazlığı' içerisine girmek yerine "Biz parti olarak saçı bitmemiş yetim malına göz koyanlara karşı kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Bunun için gerekirse kavgadan da kaçmayacağız.' deseydi işte o zaman Çankırı'da çakallarla (!) tilkilerin aynı ganimet paydasından beslenmediklerini düşünecektim!

Bir kez daha yanıldım...

x x x

Sözcü18'in gündeme taşıdığı 'Rant Dosyası' ile ilgili olarak MHP İl Başkanı'nın izlediği yolun bir diğer adı 'kurnazlık' (!)

Neden mi?

Arkadaşın 'il başkanlığı'nı bir kenara koyarsak, aynı zamanda 'gazeteci' (!)

Adama sormazlar mı; Dosyayı Sözcü18, Çankırı'dan 450 km ötede 'dört başı mamur' olarak patlatıncaya kadar sen 'gazeteci' olarak ne yapıyordun?

Dikkat edin MHP İl Başkanı'nın yaptığı açıklamada Sözcü18'den tek kelime söz edilmemiş!

Çok iddialı olacak lakin söylemeden edemeyeceğim:

- Sözcü18 o dosyayı gündeme taşımasaydı MHP İl Başkanı ne basın toplantısı yapardı ne de açıklama!

Sözün özü; Sözcü18 sayesinde birileri 'muhalefet' yapma gayretine giriyor, lakin onun da hakkını vermekten uzak davranış sergiliyor...

Ve bu durum da beni 'üzüyor' be arkadaş!

Sen hala anlamadın mı?

Üzüyor...

x x x

Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz ile Belediye Başkanı İrfan Dinç arasındaki gerginlik (!) giderek tırmanıyor...

Yaşanan gerginliğin perde arkası olaylarını bir kenara bırakıp, sadece ve sadece milletvekili Filiz'in yaptığı açıklamaları okuduğumuzda, ikili arasındaki gerginliğin geldiği boyutları da görebiliyoruz.

Başkan Dinç'in, milletvekili Filiz'in salvolarına daha ne kadar dayanabileceğini kestirmek zor! Bununla birlikte ikilinin 'tartışma kültürlerini' gözönüne aldığımda önümüzdeki süreçte çalışma masama fazlasıyla malzeme geleceği gün gibi aşikar!

Bu duruma 'özellikle' benim sevindiğimi düşünenlere söyleyebileceğim tek cümle; Çankırı siyasetinin içinde bulunduğu durum, Çankırı insanının hakettiği ortamdan ziyadesiyle uzakta!

Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.