Müge Anlı'nın programından sonra kaçan katil zanlısı cinayeti itiraf etti

Müge Anlı'nın programından sonra kaçan katil zanlısı cinayeti itiraf etti

Müge Anlı'nın programına katıldıktan sonra kaçmaya çalışan Zeynel Boyacı, arkadaşı Ali Diken'i öldürdüğünü itiraf etti. Boyacı'nın gösterdiği bölgeyi kazan polis alanda iki ceset buldu.

ANTALYA'da kayıp olarak aranan motokuryeyi öldürdüğü öne sürülen Zeynel Boyacı yakalandı, gösterdiği arazide iş makinesiyle yapılan kazıda ceset bulundu.

PROGRAMDAN SONRA KAÇMAYA ÇALIŞTI

Aksu ilçesi Kundu Mahallesi'nde motokuryelik yapan Ali Diken'den (32) haber alamayan yakınları 20 Aralık'ta polise kayıp ihbarında bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, Diken'in bulunması için çalışma başlattı. Çalışmalar sürerken İstanbul'da katıldığı bir televizyon programından sonra kaçma girişiminde bulunan şüpheli Zeynel Boyacı (33) polis ekiplerince yakalandı.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Şüpheli, arkadaşı olan motokuryeyi kendisine küfür ettiği için öldürdüğünü ve cesedi gömdüğünü itiraf etti.

Antalya'ya getirilen Zeynel Boyacı, cesedi gömdüğünü söylediği Kundu Mahallesi Sahil Caddesi yakınındaki araziye geniş güvenlik önlemleri altında götürüldü.


Ali Diken

İKİNCİ CESET BULUNDU

Polis ekiplerinin iş makinesi yardımıyla yaptığı kazı çalışmasında bir cansız bedene ulaşıldı. Cinayet şüphelisinin aynı alanda gösterdiği başka bir noktada ise iş makinelerinin yaptığı kazı çalışmasında baldızı 26 yaşındaki Zeynep Ece Aksay'a ait olduğu değerlendirilen ceset bulundu.

Zeynep Ece Aksay'ın, geçen yazdan bu yana kayıp olduğu öğrenildi.

Zeynel Boyacı ifadesi alınmak üzere cinayet büro amirliğine götürüldü.

KURBANIN AİLESİNİN YANINA OTURDU

22 Ocak Salı günü yayına, Ali'nin kaybolmadan önce son görüştüğü arkadaşı Zeynel Boyacı gelmişti. Kumrucu'da çalıştığını, oradan ayrıldığı gün Ali ile görüştüğünü söyleyen Boyacı, ertesi gün Yalova'ya ablasının yanına gittiğini, oğluna ablasının baktığını ve o yüzden Yalova'ya eşiyle gittiğini ifade etmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler