Murat Ongun'un 'lüks tatil' soruşturmasında karar çıktı

Murat Ongun'un 'lüks tatil' soruşturmasında karar çıktı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun hakkında kiracısı olduğu ev ve ailesi ile yaptığı tatil nedeniyle “kamu kurumu zararına dolandırıcılık” suçlamasıyla başlatılan soruşturmada karar açıklandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun hakkında “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık, 3628 sayılı kanuna muhalefet” suçlamasıysa başlatılan soruşturma karara bağlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu, Ongun hakkında kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Kararda “İddialarla ilgili olarak Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü, site yönetimi, Beşiktaş Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğü ile yapılan ayrıntılı yazışmalarda iddialara konu sitedeki evin, iddiaların aksine şüpheli Murat Ongun’a ait olmadığının anlaşıldığı, Ongun’un ihbara konu yaptığı tatilin giderlerinin usulsüz şekilde karşılandığına dair şüphelinin savunması da dikkate alındığında hakkında kamu davası açmayı haklı kılacak delilin bulunmadığı, bu konuda bir suç unsurunun tespit edilemediği anlaşıldı” denildi.

“İFTİRALARA, TEHDİTLERE, HAKARETLERE MARUZ KALDIM”

Kararı sosyal medya hesabından duyuran Ongun “Ailemle yaptığım bir seyahat ve kiracısı olduğum ev bahane edilerek 2 yıldır iftiralara, tehditlere ve hakaretlere maruz kaldım. Trol aklıyla hareket edenler marifetiyle, soruşturmalara tabi tutuldum. Benim, eşimin hatta rahmetli babamın ve annemin her harcaması, her bilgisi didik didik edildi. Sonunda adalet de ‘sende sorun yok’ dedi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı uydurma iddialarla ilgili takipsizlik kararı verdi. Umarım, bu karar artık haksızlık yapılmasının önüne geçer. Saygılarımla…” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler