Mustafa Sarıgül, Çankırı Cezaevi önünden 'af çağrısı' yaptı

Mustafa Sarıgül, Çankırı Cezaevi önünden 'af çağrısı' yaptı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ülkemiz genelindeki ceza infaz kurumlarına dolaşarak af çağrısında bulunmaya devam ediyor. Sarıgül’ün son durağı Çankırı oldu.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Sarıgül, Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde mahkum aileleri ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Mustafa Sarıgül, Türkiye genelindeki cezaevlerini gezdiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Bugün Türkiye’mizin 50'nci cezaevindeyim. Bütün cezaevlerini tek tek dolaşacağım. En son çağrımızı da Pınarhisar Cezaevi'nin önünden yapacağım.

9 Nisan tarihinde bir af çağrısında bulundum. Af çağrımız siyasi bir çağrı değil, vicdani bir çağrıdır. Bakanlar kurulumuz, bu çağrımıza kısmen de olsa cevap verdi. Yarı açık cezaevlerindeki kader mahkumlarının süreleri uzatıldı. İnşallah onların süreleri dolmadan hep birlikte toplumsal barış affını sağlayacağız. Kardeşlik hukukunu sağlayacağız.

Vatanımıza karşı işlenmiş suçlar, bayrağımıza karşı toprağımıza karşı işlenmiş suçlar, kadın cinayetleri, çocuklarımızla ilgili çocuk tacizcileri ve uyuşturucu baronları bu kapsamın tamamen dışındadır. Bu af çağrımızın bir an önce parlamentodan çıkacağını, 250 bin kader mahkumunun anneleriyle babalarıyla çocuklarıyla buluşacağı günün yakın olduğunu ifade etmek istiyorum."

mustafa-sarigul-cankiri-resim-07.jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler