MUSTAFA YİĞİTBAŞI: Ben 300 oyla göreve geldim! İstifa etmiyorum!

MUSTAFA YİĞİTBAŞI: Ben 300 oyla göreve geldim! İstifa etmiyorum!

Ak Parti Çankırı İl teşkilatında son hafta gelişen olaylar

giderek farklı bir pozisyon almaya başladı. Ak Parti Genel Merkezi tarafından görevden "alındığı" öğrenilen isimler arasında olan Yapraklı İlçe Başkanı Mustafa Yiğitbaşı, "İstifa etmiyorum! Parti tüzüğü neyi gerektiriyorsa onu uygulasınlar" dedi.

Geçtiğimiz hafta sonu Ak Parti Genel Merkezinde yapılan görüşmeler sonucu başta Yapraklı, Çerkeş, Korgun ve Atkaracalar ilçe teşkilatları feshedilerek, yeni yönetimlerin oluşturulacağı şeklinde bir bilgiye ulaşmış ve konuyla ilgili başta İl Başkanı Av. İdris Şahin ve bölge milletvekili Suat Kınıklıoğlu'nun açıklamalarını sizlere aktarmıştık.

YİĞİTBAŞI: İSTİFAM İSTENİYOR
AMA İSTİFA ETMEYECEĞİM!

Sözcü18.com sayfalarından "görevden alınmalarla" ilgili yayımlanan haber sonrası, Çankırı Ak Parti tabanında yaşanan "cadı kazanı" nihayetinde Yapraklı'dan patlak verdi. Yapraklı İlçe Başkanı Mustafa Yiğitbaşı haber merkezimize yaptığı açıklamada "Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte benim de görevimden istifam isteniyor! Ancak bunu gerçekleştirmem mümkün değil! 15 kişilik yönetim kurulum 'istifa etmiyoruz' diyor!" derken sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben İlçe Başkanlığı görevime 300 delegenin oyunu alarak geldim. Mevcut İl Başkanı 160 oyla seçildi! Benim, beni bu göreve seçenlere karşı sorumluluğum var! Onların düşüncelerini ve görüşlerini almadan kişisel olarak istifa etmem mümkün değil. Bunun yanısıra 15 kişilik yönetim kurulundaki arkadaşlarım da 'Biz istifa etmiyoruz' diyorlar! Bu durumda parti tüzüğü ne gerekiyorsa o yapılsın!"

"OĞLUMU BAŞKAN YAPACAKLARMIŞ!"
Halen Ak Parti Yapraklı İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Mustafa Yiğitbaşı "Son olarak İl Başkanı ile yaptığım görüşmede, oğlum Uğur'u ilçe başkanı yapacaklarını söyledi. Bu açıklamayı da samimi bulmuyorum! Yerel seçimlerde MHP'ye çalışan partimizin başkan aday adayları içerisinden ilçe başkanı olarak atayacakları yönünde bilgiler geliyor. Partimiz Yapraklı'da seçimleri 12 oy farkla kaybetti! Ben partim aleyhinde herhangi bir çalışma içerisinde bulunmadım. Görevden alınmam konusunda gösterilen gayretleri de tamamen keyfi buluyorum" derken, Mart 2009'da Ak Parti'nin Yapraklı Belediye Başkanlığının "kaybediliş" nedenlerini de biraz geç olsa açıklığa kavuşmuş oluyordu. 

ÇERKEŞ İLÇE BAŞKANI EREN
İSTİFASINI VERDİ!

Ak Parti'de yaşanan tartışmalı "görevden alma" operasyonu içerisinde olan Çerkeş İlçe Başkanı Ersan Eren'in ve yönetim kurulunun "istifasını", İl Başkanlığınca kendisine "görevlendirilme" yapılan Cemalettin Özkaya'ya verdiği bilgisine ulaştık. Ersan Eren'in yeni yönetimde görev alıp almayacağı ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Öte yandan haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre Korgun İlçe Başkanlığına atanan Şaban Hasgül, Atkaracalar İlçe Başkanlığına atanan Veysel Yartaşı ve Çerkeş İlçe Başkanlığına atanan Cemalettin Özkaya'nın yarın (perşembe) sabah saatlerinde Ak Parti Genel Merkezinde bulunmaları istendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler