O, TBMMde Çankırının öğrenci temsilcisiydi!

O, TBMM'de Çankırı'nın öğrenci temsilcisiydi!

TBMM'de 7’ncisi oluşturulan ve çalışmalarını dün tamamlayan Türkiye Öğrenci Meclisinde,

ülkemizin 81 ilinden seçilen öğrenciler yer aldı. Bu yıl Çankırı’yı Bayramören Çok Programlı Lise son sınıf öğrencisi Şerife Bülbül başarıyla temsil etti.

TBMM çatısı altında dün akşam tamamlanan oturumlarla sonuçlanan 7. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi üyesi Şerife Bülbül’e Sözcü18.com Haber Merkezi olarak Bayramören’de ulaştık.

Kendisiyle telefonla yaptığımız görüşmede başarılı öğrenci Şerife Bülbül “Ankara’da TBMM çatısı altında diğer illerden gelen öğrenci arkadaşlarımla tanıştım. Benim için çok farklı ve faydalı bir program yaşadım. Böylesi bir organizasyonun içerisinde olmak ve hele hele Çankırı’yı temsil etmek benim için büyük onurdur” derken, heyecanını da gizleyemiyordu.

1991 yılında İstanbul/Kadıköy’de dünyaya gelen Şerife Bülbül ailesiyle birlikte 6 yaşına kadar İstanbul’da yaşamış. Daha sonra Bayramören’in İncekaya köyüne dönüş yapan ailesi ile birlikte ilk öğrenimini İncekaya İlköğretim okulunda tamamlamış.

Ortaokulu Nevzat Ayaz Yatılı Bölge Okulunda tamamlayan Bülbül, lise öğrenimini yatılı olarak Bayramören Çok Programlı Lisesinde sürdürüyor. Bu yıl üniversite sınavlarına da girecek olan Şerife Bülbül’ün en büyük hayali Edebiyat öğretmeni olabilmek.

Hobileri arasında kitap okumak, tarihi yerleri gezmek ile müzik dinlemekten zevk alan ve “başarmak için elinden gelen bütün gayreti göstermekle çok çalışmanın olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum” diyen Bülbül, TBMM’de kendisine tanınan 1 dakikalık sürede şu konuşmayı yaptı:

“Sayın Meclis Başkanım ve bu yola beraber çıktığımız sayın demokrasi başkanlarım; Çankırı Demokrasi Başkanı Şerife Bülbül olarak hepinizi saygı ve sevgiyle selamlayıp yerime geçmek istiyorum. Bana verilen bir dakikalık süre içinde sorunlarımı dile getiremeyeceğimi düşünüyorum ve güzel ilime buradan selamlarımı gönderiyorum." (Alkışlar) (TBMM Zabıtlarından) (Fotoğraf: Sözcü18.com/Özel)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler