Obama, Türk askeri istedi!

Obama, Türk askeri istedi!

ABD, Türkiye'den Afganistan için daha çok asker istedi.

ABD Büyükelçisi: "NATO üyesi ülkelerden Afganistan için daha çok asker ve rol istedik. Türkiye'den de taleplerimiz oldu " dedi.

ABD, TÜRKİYE'DEN AFGANİSTAN İÇİN YENİ ASKER İSTEDİ
Yeni Afganistan stratejisini açıklayan ABD, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu NATO üyesi ülkelerden Afganistan için daha çok asker ve rol istedi.

Görev tanımı konusunda Türkiye'den esneklik beklediğini belirten ABD, Afganistan'a giden her askerin aslında "muharip güç" sayılacağını belirtti. Türk askeri ise Afganistan'da çatışmaya girmiyor.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, ABD Başkanı Barack Obama'nın son Afganistan stratejisi çerçevesinde diğer müttefik ülkelerin yanı sıra Türkiye'den de ek katkı beklediklerini ve buna asker göndermenin dahil olduğunu açıkladı.

Jeffrey, ikametgahında bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada, Obama'nın dün açıkladığı yeni Afganistan stratejisini özetleyerek, bu çerçevede bütün müttefik ülkelerden daha fazla katkı beklediklerini kaydetti.

Bu katkının ekonomik, sivil ve askeri alanlarda olabileceğini belirten Jeffrey, Türkiye'den de Afganistan'a daha fazla asker gönderilmesini istediklerini belirtti. ABD Büyükelçisi: ,"NATO üyesi ülkelerden Afganistan için daha çok asker ve rol istedik. Türkiye'den de taleplerimiz oldu" dedi. (kaynak: milliyet.com.tr)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler