Onlar benim kredi kartlarım

'Onlar benim kredi kartlarım'

Gaziantep'te fuhuş yaptığı ileri sürülen kızları Sevgi Dilsiz ve Ayşe Kılınç'ı pazarladığını öne sürdüğü Mehmet Taşdemir'i öldüren Mehmet Kılıç'ın ifadesinde çok ilginç detaylar ortaya çıktı

İncilikaya Mahallesi 85 sokak 18 numaralı evde 18 Kasım 2010’da meydana gelen olayda, sepetli motosikletiyle sebze taşımacılığı ve satışı yapan 3 çocuk babası Mehmet Kılınç, eşinden boşandıktan sonra bir yıla yakın zamandır Mehmet Orçun Taşdemir’le birlikte yaşayan kızı Sevgi Dilsiz ile ablasının evinde kalan diğer kızı Ayşe Kılınç’ı konuşmak üzere evine çağırdı.

"BIRAKIN BU İŞLERİ"
Mehmet Kılınç görüşmede "Durumunuz benim içimi acıtıyor. Bırakın bu kirli işleri. Yanıma dönün" dedi. Mehmet Orçun Taşdemir babanın bu sözleri üzerine, Sevgi Dilsiz ve Ayşe Kılınç’a ’Kalkın gidiyoruz’" dedi. Ancak, Mehmet Kılınç’ın kızlarının gitmesine izin vermeyeceğini söylemesi üzerine kavga çıktı.

TABANCASINI ELİNDEN ALIP ÜÇÜNÜ DE ÖLDÜRDÜ
İddiaya göre Mehmet Taşdemir, belindeki ruhsatsız tabancayı çıkararak tehditle 2 kızkardeşi dışarı çıkarmaya çalışırken, araya giren anneleri 58 yaşındaki Bedriye Kılınç’ı kurşunladı.

Yaralanan anne yere yığılırken, yaşanan arbede sırasında Mehmet Orçun Taşdemir’in elindeki tabancayı alan Mehmet Kılınç, ateş ederek onu ve iki kızını öldürdü.

Olayda yaralanan anne, oğlu 24 yaşındaki Hasan Kılınç tarafından otomobille Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesine kaldırılarak ameliyata alındı ve sağlığına kavuştu.

HAKİM SOL ELİNİ KONTROL ETTİ
Olayla ilgili tutuklanan Mehmet Kılınç ve oğlu Hasan Kılınç, ’Kasten adam öldürmek’ suçundan Gaziantep 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaya başlandı.

Mahkeme Başkanı Süleyman Demirel, Adli Tıp Kurumundan sol elinin üstünde barut artığı olduğu belirtilen zanlı Hasan Kılınç’ın solak olup olmadığını anlamak amacıyla mübaşire kağıt verdirip, yazı yazdırdı.

Yazıyı sağ elle yazan Hasan Kılınç, "Ben tartışmaya tanık olmamak için mutfağa gitmiştim. O sırada silah sesi duyup, içeri girdim. Babam silahı ölen Mehmet’e doğrultmuştu.

Elinden tutarak engellemeye çalıştım ama ateş etti. Ben yaralı annemi hastaneye götürdüm. Sol elimdeki barut izleri annemin yarası ya da babamı engellemeye çalışırken bulaşmış olabilir" dedi.

"KIZLARIMI BATAKTAN KURTARMAK İSTEDİM"
Sanık baba Mehmet Kılınç ise, kızlarını bataktan kurtarmaya çalıştığını belirterek şunları anlattı: "Mehmet Orçun Taşdemir’e artık kızlarımı bırakmasını söyledim. Hatta elini öptüm.

"BIRAKAMAM ONLAR BENİM KREDİ KARTLARIM"
Bana, ’Bırakamam. Onlar benim sermayem, kredi kartlarım. Hatta karını bile götürürüm’ dedi. Bu sırada eşim Bedriye üzerine atladı. O da tabancayla eşimi vurdu.

Ben de elimdeki bıçağı meyvenin üzerinde bırakarak üstüne atlayıp tabancayı elinden aldım ve ateş ettim. Kızlarım ile Mehmet’i nasıl öldürdüğümü hatırlamıyorum."

Hasan Kılınç’ı cinayete karıştığı yolunda kesin deliller bulunmadığı için tahliye eden mahkeme heyeti, olay yerinde keşif yapılmasını kararlaştırıp, duruşmayı erteledi.

kaynak: mynet.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler