Pazarcıların vatandaşa bo. yedirme inatları!

Pazarcıların vatandaşa "bo. yedirme" inatları!

Atatürk Bulvarı bitiminde başlayan Fuar Yolu üzerinde Çarşamba günleri kurulan

pazar sonrası, pazarcıların tezgahlarını paketleyerek gelecek çarşambaya kadar cadde ve kaldırımlarda bekletme huyları yeniden hortladı..

Hatırlayacağınız gibi, Aralık 2009’un son günlerinde Sözcü18.com olarak “Çankırı şehir merkezinden düşündüren görüntüler” başlığı ile bir haberi sizlerle buluşturmuş ve; “Bildiğiniz gibi Çankırı merkezde Atatürk Bulvarı bitiminde başlayan Fuar Yolu üzerinde ve Çarşamba günleri kurulan pazarda yer alan bazı sergiler hafta boyunca bulvar üzerinde paketlenmiş vaziyette duruyor! Yaya geçitleri ile birlikte Atatürk Bulvarı refüjünde ve yakınlardaki kaldırımlarda pazar kurulmadığı günlerde de, Çarşamba gününü bekleyen pazarcı malzemeleri ise vatandaşı gözünden kaçmıyor!” demiştik!

Ve devamla da “İşte hafta boyu paketlenmiş adeta 'alıcısını' bekleyen koliler gibi şehrin göbeğinde oluşan bu 'çirkin' görüntüler, ne hikmetse başta belediye zabıta ekipleri olmak üzere, hiçbir yetkilinin 'müdahalesi' gerçekleşmiyor!” diyerek belediye yetkililerine çağrıda bulunmuştuk!

VE BELEDİYE 2 GÜN SONRA GÖRÜNTÜLERE SON VERMİŞTİ!
Sözcü18.com
sayfalarında yayımlanan bu haber üzerine Çankırı Belediyesi yetkilileri harekete geçmiş, başta vatandaşı rahatsız eden “çirkin ve tehlikeli görüntüler” görevli zabıta ekipleri tarafından kaldırılmıştı!

Aradan çok zaman geçmedi! Hani derler ya “Köpek bo. yemekten vaz geçmez!” timsali bazı “kurnazlar” yine bildik eylemlere tekrar başladılar!

Çarşamba günü kurulan pazar sonrası, toplanan tezgahlar paketlenerek kaldırımlarda, orta refüjlerde, orada burada görüntü verir hal aldı!

Mevcut durum karşısında “çare”yi Belediye görevlilerine bildirmekle “vatandaş” olmanın gereğini yerine getirene de, belediye görevlisinin “size ne zararı var” (!) yanıtı hayli düşündürücü!

Buradan hem “size ne zararı var” (!) diyen belediye görevlisine, hem de cadde ve kaldırımlarda o “pislik yığınlarını” oralara bırakan pazarcılara bir sözümüz var!

“Sizler bo. yemek istiyorsanız evinizde o bo.u yemeye devam ediniz! Ama vatandaşı rahatsız ve de tedirgin eden o tezgahları acilen bulundukları yerlerden kaldırınız” (!)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler