Personel tamam, peki ya BORÇLAR?

Personel tamam, peki ya BORÇLAR?

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Belediyespor Kulübünde hizmet veren

5 personelini 1 Mart 2010 tarihi itibariyle geriye çekti.

Başkan Dinç, kulübü içine soktuğu “borç batağı” ile yüz yüze bıraktığı yetmezmiş gibi belediye imkanları ile sağlamış olduğu destekten de mahrum bırakma eylemleri çerçevesi içerisinde Belediye personeli olan masör Ceyhun Elmakuşu olmak üzere, aşçı Mustafa Kılıç, malzemeciler Alpaslan Türkmen ve Murat Kaplan ile şoför Dursun Kürük kulüpteki mesailerini bugün itibari ile tamamlayarak, belediyedeki mesailerine dönüş yaptılar.

Bilindiği gibi 4 Şubat 2010 tarihinde Çankırı Belediye Meclisince alınan karar çerçevesinde daha önce “Kulübe mali destek sağlaması amacıyla” verilmiş olan Belediye İş Merkezindeki Düğün Salonu ile 8 adet dükkanın “kira gelirleri” ile, kulübe tahsis edilmiş olan otobüsün geri alınması kararı alınmıştı.

Öte yandan Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, kulüpte çalışan belediye personelini çeken Başkan Dinç’in, takımın hizmetinde olan otobüsün de Mart ayı sonunda belediyeye iadesini istemiş.

Bütün bu gelişmelere baktığımızda ise, Belediye Başkanı İrfan Dinç'le ilgili olarak Çankırı Belediyespor'da "kalan" tek gerçek, Belediye Meclis Üyesi Celal Kaman'la birlikte yapmış oldukları "başarılı icraatler" sonucu yaklaşık 1.5 milyon TL'ye yakın borç!

Fotoğraf: Çankırı Belediyespora masör olarak hizmet veren Ceyhun Elmakuşu, malzemeci olarak hizmet veren Alpaslan Türkmen ve şoför Dursun Kürük. (soldan sağa)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler