PEŞKEŞ olayını şimdilik Fehmi Bölükbaşı bozdu!

"PEŞKEŞ" olayını şimdilik Fehmi Bölükbaşı bozdu!

Çankırı Belediyesinin açtığı arsa satış ihalesi Belediye Başkanlığı odasında

encümen huzurunda yapıldı. Mülkiyeti Çankırı Belediyesine ait Karatekin Mahallesi 408 ada 55 parsele ait 4 bin 993.86 m2’lik arsa ihalesine üç kişi katıldı.

Sosyo-kültürel tesis ve yurt alanı olarak ihaleye çıkarılan arsa, açık artırma suretiyle 165 bin TL’ye Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fehmi Bölükbaşı’nda kaldı.

139 bin TL muhammen bedelle başlayan açık artırmada önce Emir Karatekin Derneği, daha sonra da İmdat Aydoğmuş ihaleden çekilince 161 bin TL’ye Fehmi Bölükbaşı’nda kaldı. İhale Komisyonu Başkanı Ak Partili Belediye Meclis Üyesi İbrahim Acar’ın “Bu rakamı düzleyelim” teklifi doğrultusunda rakam 165 bin TL.’ye yükseltildi ve arazinin yeni sahibi Fehmi Bölükbaşı oldu.

VE İŞTE İHALE ÖNCESİ YAŞANANLAR…
Çankırı Belediyesi salonlarında dün “encümen” huzurunda gerçekleştirilen ihale bir kez daha gösterdi ki, “yetimin malı” yine birilerine "tarikat kisvesi altında" PEŞKEŞ çekilmek üzereyken "şimdilik" oyun bozuldu!

İsterseniz dün gerçekleştirilen “İHALE”nin perde arkasını sizlere yine Sözcü18.com farkıyla aktaralım!

Çankırı Belediyesi Karatekin Mahallesi 408 Ada 55 parseli (arazi Yapraklı yolu üzerindeki Yetiştirme Yurdu yanı) toplamda 5 bin m2’ye yakın bir arsayı satışa çıkarma kararı alıyor!

Ancak her zaman olduğu gibi, Çankırı Belediyesi “satış kararı” ile birlikte araziyi kime satacağını da kendi içerisinde çoktan “belirlemiş” bile (!)

Satışa çıkarılan arazi, Çankırı’da “Adıyamanlılar” grubunun oluşturduğu Emir Karatekin Derneğine “150 bin TL dolayında bir rakamla” satılacak!

Çankırı küçük yer… Böylesi bir “tezgah” kısa zamanda şehrin en ücra sokaklarına kadar yayılırken, Belediye yetkilileri de satışa çıkarılan arazi için hazırlanan “şartnameyi” olabildiğince az kişinin alması yönünde çalışma sürdürüyor!

Satılacak olan arazi yaklaşık 5 bin m2! Böylesi bir arazinin 130 bin TL gibi bir muhammen bedel üzerinden satışa çıkmış olmasından haberdar olanlar, “şartname” peşinde gösterdikleri gayret yine “Belediye yönetimi” tarafından “Bu arazi hayır hasenat için şu derneğe satılacak! Siz bu satışa girmeyin” telkinleri ile karşı karşıya kaldılar!

OYUNU "ŞİMDİLİK" FEHMİ BÖLÜKBAŞI BOZDU!
Gelişen bu olaylar üzerine halen Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı olan Fehmi Bölükbaşı, “ihaleye” girme kararı aldı ve dün gerçekleştirilen satışta “en yüksek” teklifi vererek yaklaşık 5 bin m2 araziyi 165 bin TL’ye aldı!

Fehmi Bölükbaşı dünkü ihaleye girmeseydi, Belediyenin satışa çıkardığı 5 bin m2 arazi 155 bin TL dolayında bir paraya Emir Karatekin Derneğine satılmış ve bugün de grayderler o alana çoktan girmişti!

Satılan arazi “şartname” gereği 2 yıl süresince üçüncü bir şahsa devredilemiyor ve 4 yıl boyunca da amacı dışında “çivi” çakılamıyor! Yani öğrenci yurdu dışında bir proje gerçekleştirilmeyecek! Ancak bütün bunlar “yandaş” olduğun takdirde “değişmeyecek” diye düşünülemez!

Ve “ihaleye gireceği” öğrenilen Fehmi Bölükbaşı’na ihale saati öncesinde sayısız “etkin” insan ziyaret ederek “Yarın öbür gün siyasete girersin! Falanca yere aday olursun ve bu adamlara ihtiyacın olur” derken, öbür yandan da “Bu iş hayır-hasenat işidir! Çomak sokmak günahtır” şeklinde telkinde de bulunuyorlar.

Gerçekten Fehmi Bölükbaşı için zor bir durum! Bir tarafta bir tarikat, öbür yanda vatandaşın malını çar-çur etme düşüncesinde bir belediye!

BU İHALE İPTAL EDİLMELİ VE…
Fehmi Bölükbaşı, Çankırı Belediyesinin sahnelemek istediği oyunu “şimdilik” bozmuş olsa bile, bugün için belirtilen mevki ve bölgede 5 bin m2’lik bir arazinin 165 bin TL’ye satılması, “saçı bitmemiş yetimin” hakkının yenmesini örtemez!

Çankırı Belediyesinin bugün içinde bulunduğu “mali durumu” göz ardı ederek vatandaşın kesesinden “hayır hasenat” işi yapma gibi bir “lüksü” olmamalı!

Hayır ve hasenat “güçlü” insanların ve “kurumların” işi olsa gerektir! Borç batağında yüzen, elektrikleri kesilen, “vatandaşın hibesiyle” makam arabasına binebilen bir “Belediye Başkanı” böylesi bir “icraata” tamamen “ben yaptım oldu” imzasını koyamaz! Koymamalı da!

Sözcü18.com dün olduğu gibi bugün de böylesi “tezgahlanmış” işlerin takipçisi olacak ve Çankırı’da “çobansız köyde değneksiz dolaşanların” ensesinde kendisini hissettirecektir.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Fotoğraf 1: Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fehmi Bölükbaşı.
Fotoğraf 2: Halen Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır ve yine halen Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve Emir Karatekin Derneği başkanlığı yapmış olan Sefer Ayar, dernek binası açılışında birlikte! "Adıyamanlılar" gurubuna ait tarikat üyesi iki isim, şimdi Çankırı Belediyesinde "ortak mesai" vermekteler! Mehmet Çayır Belediye Başkan yardımcılığı koltuğuna kadar uzanma başarısını gösterdi!
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler