PKK Çerkeş'te, Erdoğan Çankırı'da!

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Çankırı'ya geliyor...

Geliyor - gel(e)miyor polemeğinin üzerimde fazlasıyla yaşandığını bilen olarak şunu ifade edeyim ki "Başbakan'ı Çankırı'ya getiremiyoruz! Sebep mi, Belediye Başkanımızın yapmış olduğu yanlış icraatlerdir! Kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz" (!) cümlelerini bizatihi şahsıma söyleyen Ak Parti'nin Çankırı'da dama taşlarından bir tanesidir!

"Gel(e)miyor"un altında yatan konunun lokomotifi Çankırı Belediyesinin yeni otogarının ilk işletme ihalesinde şartnameye konulan "Aylık 55 bin TL" ücret tespitidir! Böylesi bir rakamla ihaleye çıkarılan yeni otogar işletme ihalesine tek bir firma dahi girmemiştir! Bununla birlikte Yeni Terminal, yeni Otogar ve Yunus AVM'nin açılışları gerçekleşemediğinden, o günlerde Ak Parti Genel Merkezi de Başbakan'ın Çankırı'ya gelmesini gerektirecek bir durumun olmadığını ifade ediyordu...

Bütün bunları değerlendiren okuyucu ile, özellikle "sazan" (!) kılığındaki okuyucu, "Başbakan Erdoğan" ile ilgili olarak gündeme getirdiğim "Gel(e)miyor" başlığının perde arkasını da satırlara dökmem gerektiği konusunda yaptığı "tahrikkar" yorumlarla aklınca şahsımı gıdıklıyordu...

Çünkü kendisi iki parmak suyu bulunca sergilediği "sazanlığı" benim de göstereceğimi düşünüyor! O iki parmak suda kulaç atmaya devam ededursun, biz gelelim Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü miting öncesi Çankırı'daki siyasi havaya. ve yaşanılanlara...

PKK YÜRÜYE YÜRÜYE ÇERKEŞ'TE!
Cumartesi günü Araç'tan girerek Melan'ı takip ederek Bayramören ilçe merkezine ulaştım  ve Çerkeş üzerinden Ankara'ya dönüş yaptım. Hayli yorucu ancak bir o kadar da zevkli geçen günün ortasında (saat 14.00) Çerkeş'e bağlı Örenli köyü kırsalında mantar toplamaya çıkan 70 yaşlarındaki köylünün 4 PKK terörist tarafından gaspedilmesi olayı yaşanmış!

Bildiğiniz gibi Başbakan Erdoğan'ın Kastamonu mitingi sonrasında koruma aracına yapılan saldırı ile bir polis memuru şehit olmuş, Çankırılı bir polis memuru da yaralanmıştı. Olayın ardından yaklaşık bir ay gibi bir zaman geçmesine karşın toplamda 5 kişi oldukları açıklanan PKK teröristlerinden 1 tanesi geride bıraktığımız hafta içerisinde yapılan operasyonla bertaraf edildiği açıklaması resmi olarak yapılmıştı.

Ilgaz'da yaşanan olayla, önceki gün Çerkeş'in Örenli kırsalında yaşanan olay ve aradaki mesafeyi gözönüne aldığımızda, özel timiyle, komandosuyla, askeriyle, polisiyle güçlü Türkiye Cumhuriyeti devletinin 4 kişiyi zaptı rapt altına alamamasını nasıl değerlendirebileceğimi doğrusu bilemiyorum!

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, nam-ı diğer Şerif Taytıs ile Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu nam-ı diğer "şekerci Osman" (!) bazen Karaköprü hıyarının bolca yetiştiği alanda bazen de Eldivan'da yürüyüş yapadursunlar, 4 PKK teröristi Ilgaz - Bayramören mesafesinde yol aldıktan sonra Çerkeş'e kadar uzanmışlar..

Başta Şerif Taytıs ve Şekerci Osman'ın yürüyüşleri biraz daha devam ederse PKK terör örgütü mensupları da yürüye yürüye Çankırı'yı terkedecekler görülüyor!

22. Dönem Çankırı milletvekili Tevfik Akbak yaşadığı trafik kazası ile Şerif Taytıs'ın gül cemalini Hastane koridorlarında çekilmiş fotoğrafla günler sonrasında görebildik! Siyasiler 12 Haziran'ı iple çekerken Vali Uzun da 21 Haziran'a keyifli keyifli yürümekte!

Ve 6 Haziran tarihine geldiğimiz günde Başbakan Erdoğan Çankırı'da partisinin mitinginde halka hitab edecek...

Hazırlıklar öylesine hummalı ki gerek Çankırı Belediyesinin gerekse Ak Parti İl Başkanlığının gayretlerini anlatmakta zorlanabilirim! Özellikle Ak Partili yerel yönetimler sahip oldukları her türlü imkanı bu miting için seferber etmiş durumdalar. En basitinden başlamak gerekirse belediyelere ait otobüsler bölgelerden Ak Parti sempatizanları başta olmak üzere vatandaşı Çankırı'ya bila ücretle taşıyacaklar.

Müneccim değilim ama Başbakan Erdoğan, bugüne kadar yaptığı mitinglerden en "yaşlı" (!) insan profilinin izleyeceği bir topluluğa seslenecek.

Yapılacak olan mitingin başka bir özel durumu da, mevcut milletvekilleri Dr. Nurettin Akman ve Suat Kınıklıoğlu'nun (belki de son kez) birlikte fotoğraflanabileceği bir fırsatı doğuracak...

Bence daha da önemlisi, 6 Haziran Ak Parti mitingi, 12 Haziran'da sandığa gidecek Çankırı seçmeninin de tercihini bizlere önemli ölçüde yansıtacak düşüncesindeyim...

*  *  *

Sözcü18 Seçim Kervanı son olarak Yapraklı - Ilgaz - Bayramören güzergahını da taradıktan sonra seçimlere bir hafta kala turunu tamamladı. Yaptığımız çalışmada aldığımız notlar ve yaptığımız ortak analizlerle 12 Haziran Pazar günü yapılacak seçimle ilgili tahminlerimiz içinde bulunduğumuz hafta içerisinde başta ben olmak üzere İbrahim Zencirci ve Ömer Faruk Eryılmaz tarafından kaleme alınacak.

Şunu özellikle belirteyim ki, Sözcü18 Seçim Kervanı bu çalışmasıyla Çankırı'da "medya" sektöründe önemli bir ilke imzasını atmış ve sektörünün lideri olduğunu açık ara dosta - düşmana göstermiştir.

Sözcü18'in varlığı Çankırı insanının öncelikli olarak "haber'den haberdar olması" üzerine konuşlanmıştır. Bütün imkansızlıklara, engellemelere ve de üzerimizde oynanan kirli oyunlara karşın hedeften sapmadan, kul'a kul olmadan Çankırı toprakları üzerinde işimizi yapmaya azimle devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Haftanız güzel, takibiniz sürekli olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum