Polis okulda seminer verirken, öğrenci de öğretmeni bıçakla tehdit ediyordu!

Polis okulda seminer verirken, öğrenci de öğretmeni bıçakla tehdit ediyordu!

Geçtiğimiz günlerde Çankırı

Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde öylesine ilginç bir olay yaşandı ki, İl Milli Eğitim yöneticilerinin takkeleri önlerine koyup "bin kez" düşünmeleri gerekecek! Hoş, bu olmayacak ama biz yine de "iyimser" davranalım da böyle düşünmeye devam edelim.

Gelelim yaşanan "dramatik" ve "düşündürücü" olayımıza! Olay yeri Çankırı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi. Çankırı polisi okullardaki şiddeti ve öğrenciler arasında hızla yayılan kötü alışkanlıkları en aza indirme konusunda bir dizi program çerçevesinde, sabahtan okula geliyor ve öğrencilere duyurusu yapılan paneli gerçekleştiriyor.

Polis kendisine ayrılan salonda öğrencilere "şiddeti önleme" konusunda birikimlerini aktarırken, öte yanda Müdür Yardımcısı Koray Şahin, aralarında M.K.K'nin de bulunduğu bir grup öğrenciyi  sınıflarda ve okul içerisindeki davranışlarından dolayı sözlü uyarıyor!

Öğrenci M.K.K. herhalde Müdür Yardımcısı Koray Şahin’in “sözlü uyarısının” dozajından memnun olmuyor ki, okul bahçesi içerisinde (!) sakladığı bıçağı alarak, makam odasına geri dönüyor ve elindeki bıçakla Müdür Yardımcısı Şahin’e sözlü saldırıya başlıyor. Trajedi bununla da kalmıyor ve daha önceden bilinen rahatsızlığı olan öğrenci M.K.K. aniden bayılıyor!

Bu arada müdür yardımcısının odasında yaşanan olayın vehameti bütün yönleriyle devam ederken, Çankırı Emniyet Müdürlüğüne ait ekibin okulun konferans salonunda “şiddeti önleme” konusunda konuşmaları devam etmekte!

Yaşanan olaylarla diğer görevlilerin 155 Polisi arayarak yardım istemesi ile birlikte olay yerine gelen emniyet güçleri ve ambulans bayılan öğrenciyi hastaneye kaldırırken olayla ilgili ifadeler alınıyor ve soruşturma sürdürülüyor.

BİRİSİ YA DA BİRİLERİ ÇIKSIN DA KONUŞSUN...
Böylesi bir olay Çankırı'da cereyan ediyor ve polis bültenine de "ilimizde bir okulda meydana gelen olayda müdür yardımcısına kızan öğrenci bıçak çekti" şeklinde yansıyor!

Olaylar ardı ardına yaşanıyor... Başta İl Milli Eğitim Müdürü olmak üzere, hiç kimsenin sesi çıkmıyor! Yaşanan olaylar tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilmiyor... Sorunlar yumağı her geçen gün artarak büyüyor ve daha vahim olayların doğmasına sebebiyet verecek hale dönüşüyor!

Yetkili susuyor... Etkili susuyor... Çankırı susuyor...

Doğrusu bizler merak ediyoruz! Bu suskunluk nereye kadar!

Fotoğraf 1: Öğrencisi tarafından bıçakla tehdide maruz kalan Müdür Yardımcısı Koray Şahin.
Fotoğraf 2: Olayın yaşandığı Çankırı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler