Raylarda dehşet!

Raylarda dehşet!

Yeşilköy’de denize girdikten sonra Zeytinburnu’ndaki evlerine tren rayları üzerinde yürüyerek dönen 4 çocuktan ikisine tren çarptı.

İstanbul’da 4 ilköğretin öğrencisinin deniz keyfi faciayla sona erdi. Akraba olan çocuklardan Yakup Atik (12), Muyibullah Atik (13), Abdullah Atik (9) ve Ali Işık (13) Yeşilköy sahiline giderek denize girdiler. Gün boyu eğlenen çocuklar akşama doğru Zeytinburnu’ndaki evlerine dönmek üzere yola çıktılar. Ancak daha kısa olsun diye tehlikesine rağmen tren raylarının üzerinden yürümeye başladılar. Saat 17.30 sıralarında raylardan karşıya geçmek isteyen 4 çocuk Sirkeci yönünden gelmekte olan banliyö trenini son anda fark etti. Muyibullah ve Abdullah kendilerini rayların karşısına atmaya başarırken, tren Yakup ve Ali’ye hızla çarptı. İki çocuk feci şekilde parçalanarak can verdi. Kaza sonrası seferi gerçekleştiren makinist ifadesine başvurulmak üzere karakola götürülürken, yaşamını yitiren çocuklar dli Tıp Morguna kaldırıldı.

Olayın Devlet Demir Yolları’nın ihmalliği yüzünden olduğunu öne süren çevre sakinlerinden Mehmet Ali Körpınar, “Tren yolunun iki yanında da geçmeyi engelleyici duvar yok. Genç çocuklar, hele tatil günlerinde buralarda dolanıyorlar. Böylelikle gençlerimizi ne yazık ki kaybediyoruz. Devlet Demir Yolları’nın buna önlem alması lazım” diye tepkisini dile getirdi.

3 gün önce kadına çarptı

Bölgede üç gün önce de bir kaza meydana gelmişti. Yeşilyurt tren istasyonunun 100 metre uzağında Halkalı’dan Sirkeci istikametine doğru ilerleyen banliyö treni raylar üzerinde gezen bir kadına çarptı. Makinistin kadını fark ettiğinde ani fren yaptığı ancak treni durdurmayı başaramadı. Ağır yaralanan kadın tedavi altına alındı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler