Rekabet Kurulu'ndan gıda firması Namet Gıda'ya dev ceza!

Rekabet Kurulu'ndan gıda firması Namet Gıda'ya dev ceza!

Rekabet Kurulu, Namet Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ soruşturmasını sonuçlandı. Rekabet Kurulu firma ile uzlaşmaya gitti. Ünlü sucuk firması 72,9 milyon lira idari para cezası ödeyecek

NAMET Gıda hakkında yürütülen rekabet soruşturması uzlaşmayla sonuçlandı. O uzlaşmaya göre Namet Gıda, 72,9 milyon Türk Lirası ceza ödeyecek.

Rekabet Kurulu'nun hızlı tüketim malları sektöründe üretici ve tedarikçi olarak faaliyet gösteren Namet Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş hakkında yürüttüğü soruşturma, 'uzlaşma' kararıyla tamamlandı.

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, şirketin, alıcılarının yeniden satış fiyatını belirleyerek Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen soruşturma sonuçlandı.

Kurul, şirketin, alıcılarının yeniden satış fiyatlarını belirleyerek kanunu ihlal ettiğini kararlaştırırken, firmanın sunduğu uzlaşma metni kabul edildi.

Bu kapsamda teşebbüse verilecek idari para cezasında uzlaşma nedeniyle yüzde 25 indirim uygulanırken, kesilen ceza tutarı 72 milyon 986 bin 653 Türk Lirası olarak belirlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler