Rektör Savaş, başarılı voleybolcuları ödüllendirdi

Rektör Savaş, başarılı voleybolcuları ödüllendirdi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı, Üniversite Sporları

Federasyonu 2. Lig Voleybol müsabakalarında dereceye girerek üçüncü oldu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, üçüncülük derecesini elde eden voleybol takımını, öğretim görevlisi ve Spor Şube Koordinatörü Murat Altun ile Sağlık, Kültür ve Daire Başkanı Emin Karaman ile birlikte makamında kabul etti.

Kabulde, Üniversite Voleybol takımının elde ettiği üçüncülük kupası, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Emin Karaman tarafından Rektör Savaş’a sunuldu. 16-20 Aralık 2009 tarihleri arasında Ordu’da düzenlenen şampiyonada Ordu, Giresun, Hitit, Gaziosmanpaşa, Sinop, Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Cumhuriyet Üniversitelerinin voleybol takımlarının katıldığı Üniversite Sporları Federasyonu 2. Lig Voleybol Müsabakalarının düzenlendiğini hatırlatan Karaman, turnuvanın zorlu maçlara sahne olduğunu ve bu şampiyonada üniversite voleybol takımının güçlü rakiplerini geride bırakarak üçüncülüğü elde ettiğini ifade etti.

Üniversite erkek voleybol takımına, antrenörlerine, idarecilerine teşekkür eden Rektör Savaş, elde edilen başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek “Yeni bir üniversite olmamıza karşın, her alanda büyük atılımlar içindeyiz. Üniversite olarak öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif çalışmalarda bulunmalarını önemsiyoruz. Öğrencilerimizin her alanda kendilerini yetiştirmelerini sağlayacak imkanları artırmak için yoğun çaba içerisindeyiz. Bu bağlamda sportif faaliyetleri de hayli önemsiyoruz. Bu konuda üniversite öğrencilerimizin yararlanacakları spor tesislerinin sayılarını artırmak için çalışmalarımız sürmekte. Bu bağlamda bir kondisyon salonunun yakında hizmete gireceği müjdesini verebilirim” dedi.

Rektör Savaş, Üniversitesi Voleybol Takımını oluşturan öğrencilerle tek tek ilgilendi ve öğrencilere günün anısına birer hediye sundu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler