Rus anne ve kızı vahşice katledilmişti! Katil Almanya'da yakalandı

Rus anne ve kızı vahşice katledilmişti! Katil Almanya'da yakalandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde geçtiğimiz kasım ayında lüks villada anne ve kızını öldürdükten sonra ormana atan Litvanyalı Andrej Kuslevic’in Almanya’da yakalandığı ortaya çıktı.

MUĞLA'daki anne-kız vahşeti 28 Kasım 2023'te yaşandı. Bodrum ilçesinde bağlı Konacık Mahallesi’nde emlak ve gayrimenkul danışmanlığı yapan Rus vatandaşı Irina Dvizova ile kızı Dayana Dvizova'dan haber alamayan arkadaşları 112'ye ihbarda bulundu.

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre; Polis yaptığı soruşturmada anne ve kızın cesetlerini lüks villadan 16 kilometre uzaktaki ormanlık alanda yorgana sarılı vaziyette buldu.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU

Anne ve kızının cenazeleri olaydan 3 hafta sonra Rusya’da toprağa verildi.

Yapılan araştırmada Rus kadının, paralı asker olduğu öğrenilen eski eşi 47 yaşındaki Andrej Kuslevic tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

Andrej Kuslevic'in cinayetten sonra Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Fransa’ya, oradan da Litvanya’ya geçtiği tespit edildi. Katil zanlısı için kırmızı bülten çıkarıldı.

ALMANYA’DA SINIR BÖLGESİNDE YAKALANDI

Alman Federal Polisi, katil zanlısının Prag'dan Münih'e giden bir otobüste yapılan sınır kontrolü sırasında yakalandığını açıkladı.

O tarihten beri kaçak olan Litvanya vatandaşı, gözaltına alındı. Davanın Nurnberg kentinde görüleceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler