Safranboluda piknik sefası faciayla bitti!

Safranbolu'da piknik sefası faciayla bitti!

Ailesiyle birlikte piknik yapan 8 yaşındaki çocuk, dereye kaçan topun peşinden gidince...

Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde ailesiyle birlikte piknik yapan 8 yaşındaki Ömer Gücük dereye kaçan topunu almak isterken akıntıya kapılıp kayboldu.

Olay dün saat 11.40 sıralarında, Safranbolu Konarı Köyü piknik alanında meydana geldi. Safranbolu Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulu'nda öğretmen olan Ali ve Özlem Gücük aynı okulun 2'inci sınıfında eğitim gören çocukları Ömer ile birlikte pikniğe geldi. Topla oynayan Ömer bir süre sonra oynadığı topu dereye kaçırdı.

Topunu almak isteyen Ömer, Konarı kanyonlarının arasından geçen dereye düşerek akıntıya kapıldı. Ömer'in dereye düştüğünü fark eden Ali ve Özlem Gücük çocuklarını ararken, jandarmaya da haber verdi.

Jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri hemen olay yerine gelerek arama çalışmalarına başladı. Zonguldak'tan gelen Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nde görevli dalgıçlar da arama çalışmalarına katıldı. Akşam saatlerine kadar süren çalışmalara rağmen Ömer Gücük bulunamadı.

Olay yerinde arama çalışmalarını takip eden Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, çocuğu buluncaya kadar arama çalışmalarına ara vermeyeceklerini belirterek, "Arama çalışmalarımız şu anda 400 metrelik bir alanda devam ediyor. Zonguldak'tan deniz polisi ekibi de geldi ve takviye ekipler de gelecek. Aramalarımızı Ömer bulununcaya kadar sürdüreceğiz" dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler