Sağanak yağış Çerkeş'i ve Çerkeşli'yi mağdur etti

Sağanak yağış Çerkeş'i ve Çerkeşli'yi mağdur etti

Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sonucu Çerkeş ilçesi sel felaketi ile karşı karşıya kaldı. Bazı cadde ve sokaklarda yollar ve kaldırımlar bozuldu.

ÇANKIRI'ın Çerkeş ilçesinde son 1 haftada etkili olan kuvvetli sağanak yağışlar sele sebep oldu. Akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sonucu Çerkeş ilçesi sel felaketi ile karşı karşıya kaldı. Bazı cadde ve sokaklarda yollar ve kaldırımlar bozuldu.

Şeyhdoğan ve Eymür köyü bölgesinden gelen dere yataklarının kesişme noktası olan Çerkeş ilçesinde taşan sular belediye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak boya çayına aktarılmaya çalışıldı. Menfezlerden taşan sular ilçe merkezine kadar ulaştı. Çerkeş Belediyesi ekipleri yağmur hatlarının ve menfezlerin tıkanmaması için çalışmalar yürüttü.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı dün ortaya çıkan durumla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İlçemizde yaşanan sel felaketinde çok şükür bir can kaybımız yok. Belediye ekiplerimiz menfezlerin tıkanmaması için iş makinalarımız ile anında müdahale ettiler. Çerkeş Belediyesi olarak herhangi bir olumsuz durumda tüm ekiplerimiz ile vatandaşlarımızın yanındayız. Vatandaşlarımız evlerinde, bodrum katlarında, hayvan ahırlarında olası sel baskını ile karşılaştığında vakit kaybetmeden 112 Acil hattını arayarak İtfaiye ve belediye ekiplerimizden yardım talebinde bulunabilirler. Rabbim milletimize böyle afetler yaşatmasın. Geçmiş olsun Çerkeşim..." dedi

cerkes-02.jpg

cerkes-01.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler