Sağlık Bakanı Akdağ, Çankırıya geliyor

Sağlık Bakanı Akdağ, Çankırı'ya geliyor

Sağlık Bakanlığı tarafından Çankırı İl Sağlık Müdürlüğüne devir işlemleri tamamlanan

150 yataklı hastanenin hazırlık çalışmaları oldukça yavaş gidiyor.

Sözcü18 olarak çalışmaları devam eden hastanede yaptığımız gezide, “kısa zamanda açılacak” şeklindeki açıklamalara hiç de uygun bir ortam ile karşılaşmadık. Hastane içerisinde sadece binayı teslim eden müteahhidin elemanları bazı eksiklikleri tamamlama yönünde çalışmalar yapıyorlardı. Bunun dışında yeni hastane içerisindeki gözlemlerimiz bizlere, hizmete açılabilmesi için daha birkaç aylık çalışmaya ihtiyaç olduğunu gösteriyordu. Bina içerisinde bulunduğumuz sürece kaloriferlerin yandığını da gözlemledik.

BAKAN AKDAĞ ÇANKIRI’YA GELİYOR
Yeni hastane binası ile ilgili olarak Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin’den konu ile ilgili aldığımız bilgilere göre, hastanenin hizmete girmesi amacıyla yapılan çalışmalarda ısıtma tesisatında bazı kaçakların tespit edildiği ve bu arızanın giderilmesine çalışıldığını öğrendik. Bununla birlikte İl Başkanı Şahin “Yeni hastanenin bir an önce Çankırılıların hizmetine girmesi yönünde yoğun gayretlerimiz sürmekte. Kalorifer tesisatındaki arızadan dolayı gündemde olmayan bir zaman kaybı yaşadık. Devlet Hastanesindeki bazı bölümleri buraya taşıyacağız. Önümüzdeki hafta Sağlık Bakanımız sayın Recep Akdağ Çankırı’ya geliyor. Yapılacak inceleme ve görüşmelerden sonra sürecin daha da hız kazanacağını düşünüyorum” dedi.

BAKAN AKDAĞ: BU HASTANEYİ KİM PROJELENDİRDİYSE ...
Kırkevler bölgesindeki yeni hastane binasını daha önceki Çankırı ziyaretinde inceleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede "Bu hastaneyi bu bölgede kim projelendirdiyse bu millete ihanet etmiştir!" şeklinde sözler sarfetmişti. Bakan Akdağ'ın hastane ile ilgili en temel eleştirisi yatak kapasitesinin düşük olması ve hastanenin konuşlandırıldığı bölgeden kaynaklanmıştı. Bildiğiniz gibi, hizmete girecek olan hastanenin gerek ulaşım açısından gerekse bulunduğu bölge göz önüne alındığında, gerçekten çok sağlıklı bir proje olarak değerlendirmenin yapılabilmesine imkan vermiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler