Sağlık Müdürü Karakoçı: Su depolarının halini görseniz su içmezsiniz!

Sağlık Müdürü Karakoçı: Su depolarının halini görseniz su içmezsiniz!

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç

"İçilecek su sahalarının kesinlikle temiz tutulması, hayvanlaın sokulmaması lazım. Su depolarının halini görseniz kesinlikle su içmezsiniz" dedi. Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği toplantısına katılan Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç, yaklaşan tehlikeye işaret ederek muhtarları uyardı.

Karatekin gazetesinin 13 Mayıs 2010 tarihli sayısında yer alan habere göre, su sahalarının korunması konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Dr. Karakoç, “Tüm muhtarlarımız kesinlikle çok dikkat etmeliler. İçilecek su sahalarının kesinlikle temiz tutulması, hayvanların sokulmaması lazım. Ayrıca su hatlarının da düzenli bakımı ve korunması gerekiyor. En önemli konu ise depolar. Bizde birçok deponun fotoğrafı var. Onları bir görseniz kesinlikle su içmezsiniz. Sevdiklerinize, çocuklarınıza kesinlikle su içirmezsiniz. Onun için önceliğimiz sıcakların yaklaştığı şu günlerde salgınların da önüne geçmek için bu depoların temizlenmesi olmalıdır. Depoları mutlaka temiz tutmalıyız, yoksa atılan klorun bir faydası olmaz. Bu konuda bizler yardıma ve üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.

BİLGİ EDİNMEYE BAŞVURUNUZ!
Konuyla ilgili olarak kendisine ulaştığımız Sağlık Müdürü Dr. Karakoç "Ben bu konuşmayı belirttiğiniz toplantıda yaptım. Daha fazla bilgi veremem. Sorularınızı yazı ile tarafıma bildirin. Ben de yanıtlarını Çankırı Valiliği Basın Halkla İlişkiler aracılığı ile sizlere ulaştırayım" dedi.

Haber Merkezimizin elde ettiği bilgilere göre İl Sağlık Müdürlüğü, başta Çankırı Belediyesi olmak üzere Kurşunlu ve Kızılırmak Belediyesi ile İl Özel İdaresini, "Gerekli önlemleri almadıklarından dolayı vatandaşın zehirli su içmesine meydan verdikleri" gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığına haklarında dava açılması yönünde müracaatta bulunuyor. Konuyla ilgili olarak kendisine ulaştığımız Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal "Söyledikleriniz doğrudur! Böyle bir sürecin başlamasını ben istedim. Başka türlü ilçemizde sağlıklı suya kavuşmamız mümkün değil. İlçenin asbestli su borularının ve mevcut su depolarının elden geçirilmesi için yaklaşık 500 bin TL bir kaynağa ihtiyaç var. Bu kaynağı başka türlü bulmam mümkün değil" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler