Şahin: Bülent Gedikli Sayın Valimizin köylüsü!

Şahin: Bülent Gedikli Sayın Valimizin köylüsü!

“AK Partililere valilik kesesinden yemek ziyafeti” başlığı ile Çankırı

Postasında yapmış olduğum haberle birlikte Çankırı’da son günlerde yaşanan “Yunus AVM” polemiği ve öne çıkan diğer gündemle ilgili olarak AK Parti İl Başkanı İdris Şahin bayram öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.

İl Başkanı Şahin toplantıda adeta “Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğunda oturuyormuşcasına” söylemlerde bulunarak siyasi manada pek de alışkın olmadığımız bir portre çizdi!

Şahin toplantıda yaptığı konuşmanın büyük bir bölümünde “Çankırı Belediyesinin 6 yılda gerçekleştirmiş olduğu icraatleri” basın mensupları ile paylaşırken Başkan İrfan Dinç’den de “ufku açık başkan” nitelendirmesinde bulundu.

Özellikle MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan’ın “Açılım yapılacaksa Çankırı’daki ticarette de açılım yapalım” şeklindeki önerisi ile beraber gündeme getirdiği “kapanılan iş yerleri” konusunda Ticaret Odası kayıtlarında yer alan son verilere değinen Şahin “Burada sizlere bir kısım verileri net olarak bildirmek istiyorum. 2009 yılının 8 aylık dönemine ait ticaret odasının verdiği rakam şu; 2009 yılında yeni kayıt 97 terkin edilen iş yeri sayısı 61, 2008 yılında ise yeni kayıt 148, terkin edilen iş yeri sayısı 49 ve Ticaret Odası seçimleri öncesinde yıllardan beri ticari faaliyetini yapmamış askıya alınmış ve hiçbir ticari faaliyeti olmayan işletmelerin 14.04.2008 tarihinde 459 adedi zorunlu olarak silinmiş. Bu işletmelerin hiç biri faal olan işletmeler değildir. Bunlar Ticaret odası seçimleri öncesinde zorunlu olarak askıya alınmış ve faaliyette olmadığından dolayı terkin edilmiş işletmelerdir.” dedi.

İCRA DOSYALARINDAKİ SAYININ ARTMASI
TÜRK EKONOMİNİN İYİYE GİTTİĞİNİN GÖSTERGESİYMİŞ!

Çankırı İcra Mahkemesi ve icra dosyaları ile ilgili olarak da ayrıntılı bilgiler veren AKP İl Başkanı Şahin, “Doğruyu öğrenmek istiyorsa kendi partisi içerisinde de sağduyulu davranabilen çok kıymetli hukukçular var, onlara sorsun. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Sağlam bilgileri sağlam insanlara sorsun. Ama böyle yalan yanlış bilgilerle Çankırı gündemini meşgul etmesin.  Ha gelelim icra takip dosyasının fazla olması iyi midir kötü müdür? İşin özünü sorarsanız ekonominin geliştiği yerlerde icra takip dosyalarının fazla olması elbette iyidir. Bu gün Kastamonu’da 3 tane icra dairesi var.  3 icra dairesinde en az 40 bin tane takip var. Bunların kötü olan bir tarafı yok. Ticaret gelişecek. Bir yolsuzluk ortaya çıktığı zaman o an takip yapılacak. Memleketin takip dosyalarının fazla olması demek memleketin gelişmiş olması demektir. Burada Çankırı’yı geliştirememekteki gaye nedir? Onu merak ediyorum.” diyerek, ekonomi dünyasına "hukukçu-sanayici-siyasetçi" olarak “önemli ve de bir o kadar ilginç” bir katkıda bulundu!

GELELİM BENİM İDDİALARIMLA İLGİLİ YANITINA!
AK Parti İl Başkanı İdris Şahin “AK Partililere valilik kesesinden yemek ziyafeti” başlıklı haberimle ilgili olarak da “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Bülent Gedikli, sayın Valimiz Şemsettin Uzun’un köylüsü! Sayın Valimiz Bülent Gedikli’yi ev sahibi olarak ağırlamak istedi. Yaran evinde yemek organizasyonunun aslı budur. Bunun dışında herhangi bir şey yok” şeklindeki cümleleri ise tam anlamıyla komedi!

NE DİYEBİLİRİM Kİ?
AK Parti İl Başkanı Şahin “Bülent Gedikli Sayın Valimizin köylüsü! Ev sahibi olarak ağırlamak istedi” derken, yaşanan komediyi de ortaya net olarak koymuş. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli, AK Parti Çankırı İl Teşkilatının düzenlemiş olduğu siyasi organizasyona geliyor! Ziyaretin amacı bu!

Velev ki Sayın Gedikli Vali Uzun’un köylüsü ve buna istinaden Sayın Şemsettin Uzun bir yemek veriyor!

Böylesi “hemşehri yemeğinde” gazetecilerin işi ne? Hele hele “devletin kamerasını” Sayın Bülent Gedikli’ye uzatarak “AK Partinin propagandasını” kayıt altına alma ve onu “vatandaşa yayma” iddia ettiğiniz “köylü yemeği” ile ne derece ilintili?

Sayın Şahin, şunu açık açık söylesenize: Ben kurnazı severim ama, benden kurnazını asla!

(haber-yorum: Vedat Beki)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler