'Sansür yasası' görüşmeleri yeni döneme bırakıldı

'Sansür yasası' görüşmeleri yeni döneme bırakıldı

Son dakika gelişmesi... AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Meclis'in 1 Temmuz'da tatile gireceğini belirterek 'Dezenformasyo yasası'nın yeni dönemde görüşüleceğini duyurdu.

Bosyal medya ile internet haberciliğine ilişkin düzenlemeler içeren ve ‘dezenformasyon düzenlemesi’ olarak adlandırılan Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi büyük tartışmaları da beraberinde getirdi.

AKP ve MHP'nin 26 Mayıs'ta Meclis'e getirdiği ve ‘sansür yasası' olarak nitelenen kanun teklifinin geri çekilmesi için tepkiler sürüyor.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA ERTELENMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, yaptığı açıklamada “Girişimlerimiz sonucu, üzerinde parti gruplarının daha fazla müzakere edilebilmesi için bu hafta ertelenmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’DEN ‘ERTELENDİ’ AÇIKLAMASI GELDİ

Bu hafta yeniden gündeme alınması planlanan yasa teklifi, yeni yasama dönemine ertelendi. AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Dezenformasyon yasa teklifi, yeni yasama döneminde görüşülmeye başlanacak. 1 Temmuz itibariyle TBMM tatile giriyor” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.