'Şarbay'a Ankara'da iş aranıyor!

Ülkeyi saran sıcaklık her geçen gün artıyor... Havanın ısısındaki bu değişiklik de başta tabiat ana olmak üzere insanoğlunda da olumsuzluklara neden olabiliyor!

Çalışmak ve üretmek zorunda olan "bazı" insanoğulları da böylesine olumsuz hava şartlarından hayli etkileniyorlar... (Sıcaklar bastırınca palmiyeler gölgesinde şezlonga uzanarak keyif çatanlar konumuz dışındadır. Bilginize)

Haliyle karşımızdaki de etten ve de kemikten! Sonuçta insanoğlu!

Sıcak diyecek, soğuk diyecek... Ekşi diyecek, tatlı diyecek, acı diyecek... Hatta hatta daha da ileri gidecek; "Musluğun kesilince saldırıyorsun" diyecek... Yetmeyecek; "Akıllı ol..." (!) diyecek!

Biri öyle söylerken diğeri "saçını da keserim" diyecek!

Hele hele bir başkası "Çankırı'yı da Çankırılı'yı da eleştiremezsin" gibi ortaya koskocaman bir "asya sazanı" örneği koyacak!

Dilin kemiği yok ya! Diyecek(ler) işte...

Ne için?

"Galiba 'elek' kafama geçecek" yazısını kaleme aldığım için... Milletvekili Hüseyin Filiz'in bir yıllık çalışmalarını "kendimce" değerlendirdiğim için...

Kim bunlar?

Nereden alırlar bu cüretkarlığı?!

Kaynağı belli ama "kendisi" ortaya çık(a)maz!

Rozeti takmıştır yakasına ve de almıştır "dokunulmazlığı" sırtına! Lakin gel gör ki Vedat Beki'nin karşısına çıkıp da "Senin iddialarını teker teker çürütürüm. Sen iftira atıyorsun" diyemez!

İlk kez yazıya döküp bu köşeden sesleniyorum:

-Sayın Filiz; Kaçak döğüşmeyi bırak çık ortaya! Bugüne kadar şahsınızla ilgili ortaya koyduğum iddialardan bir tanesinin 'yalan' ya da 'gerçek dışı' olduğunu ispatlarsan, bendeniz Sözcü18'i kapatıp köşeme çekileceğim.

Ancak; Sözcü18 sayfalarında şahsınızla ilgili olarak gündeme getirdiğim konuların tamamı doğru çıkarsa sen de yakandaki rozeti çıkaracaksın.

Ben varım! Ya sen?

Lafı eveleyip gevelemeden net cevap istiyorum! İster 'aracı' kullan ister kendin yanıt ver!

Kendine o kadar güveniyorsun ya; bu restime de "Çankırı'yı çok sevdiğini göstermen adına" hiç zaman kaybetmeden "evet" diyeceğini düşünüyorum...

"Hayır" diyeceğin ise hiç mi hiç aklıma gelmiyor haberin olsun...

x x x

Belediye Başkanı İrfan Dinç'in "Muhabbet Buluşmaları" düzenli aralıklarla devam ediyor. Konuyla ilgili Sözcü18 sayfalarında yer alan "Uykudan önce büyüklere masallar" başlığı altında verdiğimiz haber işin özeti!

8 yılı aşkın süredir şehrin "şarbay" koltuğunda oturan İrfan Dinç'in Çankırı'ya kazandırdıkları ortada!

"Çankırı'nın geleceğini kilitleyen adam" olarak tarihteki yerini şimdiden sağlamlaştıran İrfan Dinç'in "Muhabbet Buluşmaları" ile hem vatandaşın zamanını aldığını hem de kendisini beyhude yorduğunu dile getirirken, önümdeki yap-boz'da geleceği ile ilgili tek cümle yazıyorum:

- 'Başkanlık' koltuğun çoktan altından kaydı, Ankara'da kendine iş ara sayın şarbay!

x x x

Hava sıcaklığındaki artış mı yoksa kulübün kasasının tıngır mıngır hali mi nedir bilmem ama Çankırıspor'daki hareketliğin sonu nereye bağlanacak doğrusu merak ediyorum.

Hakan Yılmaz'ın "istifa"sının Kulüp Yönetimi tarafından kabul edilmesi, mavi-beyazlı renklere gönül veren birçok insanı (ben dahil) ziyadesiyle mutlu etmiştir diye düşünüyorum.

Kulübün içinde bulunduğu sıkıntıyı yakından bilen birisi olarak "istifa" ile birlikte Çankırıspor'un 'kulüp' olma yolunda bir adım daha ilerleme kaydedeceğini düşünüyorum.

Hakan Yılmaz'a gelince!

Geride bıraktığımız sezon öncesi düşüncelerimi ikinci yarının başından itibaren 'dipfrize' attığımı biliyorsunuz. Yeniden çıkarmaya da gerek olmadığını düşünüyor, kendisine "spor ve özel hayatında başarı ve mutluluklar" diliyorum.

x x x

Çankırı'da ulusal ajans temsilcileri ile yerel gazetelerde ter akıtan basın emekçileri "Ajans 18" çatısı altında birleşerek yeni bir oluşum gerçekleştirdiler.

Çankırı adına önemli bir kazanım olduğunu düşündüğüm yeni projeyi gönülden desteklediğimi buradan belirtmek istiyor, genç arkadaşların ortaya çıkardıkları sinerji ile habercilik anlamında güzel işlere imza atacaklarına yürekten inanıyorum.

Her zaman söylediğim gibi; İnsanoğlu en güzeline layıktır... Buna Çankırı'da yaşayanlar ve Çankırı'ya gönül verenler de dahildir...

Serin sularda kulaç atabilme hülyasıyla serin günler dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum